TSO Başkanı Murzioğlu: Samsun’un hizmetindeyiz

Samsun Makine Mühendisleri Odası yönetimini kabulünde konuşan Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, esnaf olarak tek amaçlarının şehre katkı sağlamak olduğunu söyledi.

TSO Başkanı Murzioğlu: Samsun’un hizmetindeyiz
02 Nisan 2014 Çarşamba 18:38

Samsun Makine Mühendisleri Odası yönetimini kabulünde konuşan Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, esnaf olarak tek amaçlarının şehre katkı sağlamak olduğunu söyledi.

Son yapılan olağan genel kurul toplantısında göreve gelen Samsun Makine Mühendisleri Odası (SMMO) yönetim kurulu üyeleri, TOBB yönetim kurulu üyesi ve Samsun TSO Başkanı Murzioğlu’nu makamında ziyaret etti. Samsun TSO Yönetim Kurulu Üyesi Oğuzhan Serinkaya’nın da bulunduğu ziyarette, Başkan Salih Zeki Murzioğlu, Makine Mühendisleri Odası’nın yeni oluşan yönetimi ile tanıştı. SMMO Başkanı Kadir Gürkan, yürüttükleri çalışmalar ve projeler hakkında TSO Başkanı Murzioğlu’na bilgi verdi. Ziyarette ayrıca, üniversite, sanayi ve meslek odalarının işbirliğinin önemine değinildi. Ziyarette konuşan SMMO Kadir Gürkan, Samsun TSO ile her zaman dirsek temasında, birliktelik içinde çalıştıklarına vurgu yaptı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Salih Zeki Murzioğlu ise birlikte düşünüp birlikte karar alan, birlikte uygulamaya geçerek, süreci birlikte kontrol eden bir yapının Samsun’da oluşması için çalıştıklarını söyledi. Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette konuşan Başkan Murzioğlu, “Samsun çok yönlü bir kent. Biz de bu şehrin hizmetindeyiz. Hepimiz aynı dili konuşuyoruz ve birbirimizi çok iyi tanıyoruz. Tek amacımız da şehrimize katkı sağlamak. Bunun gayreti içindeyiz. Göreve başladığımız günden bugüne kadar en çok vurgu yaptığımız konuların başında şehrimizdeki tüm kurum ve kuruluşlarla birlik ve beraberlik içerisinde çalışma kabiliyetini geliştirmek geliyor. Bunu, Samsun’a kazandırdığımız projelerimizle başardığımızı düşünüyoruz.” diye konuştu.

Samsun’un turizmden eğitime, sağlıktan tarıma, sanayiden lojistiğe kadar bir çok avantajı içinde barındıran bir kent konumunda olduğunu sözlerine ekleyen Başkan Murzioğlu, “Samsun, hava, kara, deniz ve demiryoluna sahip Türkiye’de dört ilden bir tanesi. Samsun, doğalgazın Türkiye’den giriş noktası. Ayrıca, bir liman kenti de olan Samsun yatırımcıları kendine cezbediyor. Daha düne kadar Samsun’da otel sıkıntısı var diyorduk. Şimdi bakıldığında otellerle birlikte yeni alışveriş merkezleri de şehrimize geldi. Birlikten güç doğar. Bu zamana kadar hep birlikte elele vererek, pek çok çalışmamızın hayata geçmesini sağladık. Biz, güçlü ve geniş bir aileyiz. Biz bir olunca önümüzdeki engeller de kalkacaktır. Bu çatı altında her zaman ifade ettiğim gibi, güzel şehrimizi layık olduğu yere taşımak adına elimizden gelen gayreti gösteriyoruz ve göstermeye de devam edeceğiz.” dedi.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×