Toyota'dan TEOG sınavları süresince "trafikte sessizlik" çağrısı

Toyota'dan TEOG sınavları süresince
23 Kasım 2016 Çarşamba 10:15

İSTANBUL (AA) - Toyota, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavlarının yapıldığı bugün ve yarın sürücülere korna çalmama çağrısında bulunuyor.

Şirket açıklamasına göre, Toyota, TEOG sınavlarının yapılacağı 23 Kasım Çarşamba ve 24 Kasım Perşembe günlerinde sürücüleri bir kez daha trafikte korna çalmayarak sessizliğe davet ediyor.

Korna Çalma Huzurumu Çalma sosyal sorumluluk projesi kapsamında üniversite sınavlarının ve TEOG sınavlarının yapılacağı günler için 'kornasız gün' çağrısı yapan Toyota'nın bu projesi kamuoyundan da büyük destek görüyor. Milli Eğitim Bakanlığı'nın da destek verdiği proje kapsamında daha önce de yapılan tüm çalışmalar ile toplumun genelinde farkındalık yaratılması amaçlanıyor.

Bir çevre sorunu olarak görülen ve insan sağlığına olumsuz etkilerinin yanında, toplumların gelişmişlik seviyesiyle doğru orantılı bir konu olduğunun altının çizildiği Korna Çalma Huzurumu Çalma sosyal sorumluluk projesini Milli Eğitim Bakanlığı'nın yanı sıra Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, İstanbul, İzmir, Adana, Gaziantep, Şanlıurfa ve Eskişehir büyükşehir belediyeleri ve İstanbul Taksiciler Esnaf Odası başta olmak üzere çok sayıda kurum destekliyor.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×