Toyata'ya ihracat ödülü

Toyata'ya ihracat ödülü
06 Haziran 2016 Pazartesi 14:48

İSTANBUL (AA) - Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, 2015 yılında gerçekleştirdiği 1 milyar 184 milyon dolarlık ihracatıyla Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından ödüllendirildi.

Toyota Türkiye'den yapılan yazılı açıklamaya göre, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından düzenlenen 2015 yılı İhracat Şampiyonları Ödül Töreni’nde Toyota, 61 bin ihracatçı firma arasında 8'inci sırada yer alarak ödülün sahibi oldu. 2015 yılında 1 milyar 184 milyon dolar değerinde ihracat yapan şirket, bir önceki yıla göre listedeki yerini korudu.

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye Üst Yöneticisi (CEO) Hiroshi Kato, Türkiye genelinde en fazla ihracat yapan ilk 10 firmadan biri olarak ödülünü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden alırken, "Üretim merkezi olarak gerek bölgeye, gerekse ülkemize sağladığımız ihracat payında ilk 10 firma içinde yer almaktan dolayı büyük mutluluk duyuyoruz. Bu yılın sonunda Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye üretim bantlarından inecek üçüncü modelimiz olan C-HR gelecek dönemde ihracat rakamlarımızı daha yukarıya taşırken, Türkiye'nin gurur kaynağı olacaktır. Tüm enerjimizle çalışarak, mücadelemizi sürdüreceğiz, Sakarya’ya ve Türkiye ekonomisine katkıda bulunmaya devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.


Etiketler; #otomotiv #toyota

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×