Tofaş'tan üretimi durdurma kararı!

TOFAŞ'tan bugün yapılan açıklamada üretime ara verildiği açıklaması geldi. Açıklamanın ardından, TOFAŞ hisseleri açılışta yüzde 4,42 düşüşle güne başladı.

Tofaş'tan üretimi durdurma kararı!
18 Mayıs 2015 Pazartesi 10:22

 Türk Otomobil Fabrikası AŞ (TOFAŞ)  tarafından KAP'a yapılan açıklamada, bu aşamada şirketin satışları üzerinde herhangi bir etkinin beklenmediği de ifade edildi.
Açıklamada, yeniden faaliyete başlamak için henüz bir tarih öngörülmediği için, faliyetlerin durmasının şirketin toplam üretimine etkisinin ise tahmin edilemediği belirtildi.Açıklamada ayrıca, iş akitlerinin feshi konusunda herhangi bir karar alınmadığı; iş akitlerinin feshinin beklenmediği ifade edildi.


Faaliyetlerin 16 Mayıs itibariyle imkansız hale geldiği belirtilen açıklamada; yeniden faaliyete başlanması için, işçi eylemlerinin sona ermesi için uzlaşma sağlanmasının belirleyici olacağı ifade edildi.

 Oyak Renault'da çalışan işçilerin daha önce kabul edilen 2014-2017 dönemine ait sözleşme koşullarının iyileştirilmesi talebiyle Cuma günü başlattığı eylem Tofaş işçilerinin de katılımıyla devam ediyor.

Hisseler anında çakıldı
Şirket hisseleri ilk işlemlerde yüzde 4'ün üzerine düşüşle açılmasının ardından saat 09.38'de yüzde 2.21 düşüşle işlem görüyor.

 

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×