Ticaret ve Hizmet Endeksleri arttı

Türkiye İstatistik kurumu’nun (TÜİK) Ocak – Mart dönemini kapsayan 1. çeyrek verilerine göre mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış Ticaret ve Hizmet Ciro Endeksi, bir önceki çeyreğe göre yüzde 5 arttı. Takvim etkilerinden arındırılmış...

Ticaret ve Hizmet Endeksleri arttı
29 Mayıs 2014 Perşembe 13:58

Türkiye İstatistik kurumu’nun (TÜİK) Ocak – Mart dönemini kapsayan 1. çeyrek verilerine göre mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış Ticaret ve Hizmet Ciro Endeksi, bir önceki çeyreğe göre yüzde 5 arttı. Takvim etkilerinden arındırılmış Ciro Endeksi de bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 15,1 oranında arttı.

Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış Ticaret ve Hizmet İstihdam Endeksi 2014 yılı I. çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 0,3 oranında arttı. Takvim etkilerinden arındırılmış İstihdam Endeksi ise bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 1,3 oranında arttı.

Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış Ticaret ve Hizmet Çalışılan Saat Endeksi 2014 yılı I. çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 0,4 arttı. Takvim etkilerinden arındırılmış Çalışılan Saat Endeksi ise bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 1,5 arttı.

Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış Ticaret ve Hizmet Brüt Ücret-Maaş Endeksi 2014 yılı I. çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 2,8 arttı. Takvim etkilerinden arındırılmış Brüt Ücret- Maaş Endeksi ise bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 11,9 arttı.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×