The New York Times gazetesi: "Herkes kendi evini korur"

Nef Yapı, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine karşı ABD'de The New York Times gazetesinde bir ilan yayımladı.

The New York Times gazetesi: "Herkes kendi evini korur"
28 Temmuz 2016 Perşembe 09:26

 Nef Yapı, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine karşı ABD'de The New York Times gazetesinde bir ilan yayımladı.
Gazetenin dünkü sayısının 22'nci sayfasında "Herkes kendi evini korur" başlığıyla yer alan ilanda, "15 Temmuz gecesi Türkiye'de ne olduğunu biliyor musunuz?" sorusu yöneltildi.

İlanda, Türkiye'de sokakların tanklar ve eli silahlı kişiler tarafından işgal edildiği, camların jet uçaklar tarafından sarsıldığı, Meclisin bombalandığı ve yüzlerce kişinin şehit olduğu bilgisi verildi. Demokrasiye karşı yapılan darbe girişiminin herkesi tetiklediğinin altı çizilen ilanda, Cumhurbaşkanı, Başbakan, üst düzey hükümet yetkilileri, farklı görüşten siyasi partiler, medya kuruluşları dahil, din, dil, ırk gözetmeksizin insanların sadece cesur yürekleriyle silahlanarak sokağa çıktığı belirtildi.

İlanda, "Burası Türkiye. Burası vatanımız ve söz konusu vatanımızı savunmak olunca biz tek kişi gibi davranırız." düşüncesinin milyonlarca insan tarafından paylaşıldığına işaret edilerek, 15 Temmuz akşamında tüm dünyanın, bencillikten uzak bir bağlılığa ve insanların demokrasiyi korumak için hayatlarını vermeye hazır bulunduğuna şahit olduğu dile getirildi.

Darbecilere karşı bütün bir milletin başkaldırarak demokrasi adına nadir ve muazzam bir zafer elde ettiğine dikkati çeken ilanda, 15 Temmuz akşamında, vatanı, milleti ve demokrasiyi korumak için Türkiye'de tüm kalplerin birlikte attığı vurgulandı.

İlanda, "Hayat barış içinde devam ediyor. Aramızdaki birlik ve beraberlik 14 Temmuz'dakinden çok daha güçlü. Yaşasın demokrasi!" ifadelerine de yer verildi.


Etiketler; #FETÖ #Nef Yapı

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×