TESK Başkanı Palandöken:

- "İktidarıyla muhalefetiyle tek vücut olmuş ülkemizde esnaf ve sanatkarlarımız asla ve asla kepenk kapatmayacak. Kepenklerimizi açık tutup teröre ve vatan hainlerine en büyük cevabı vereceğiz" - "15 Temmuz'dan ders almayanlar ve tüm vatan hainleri, birlikteliğimiz devam ettikçe hep üzülecek"

TESK Başkanı Palandöken:

ANKARA (AA) - TESK Başkanı Bendevi Palandöken, iktidarı ve muhalefetiyle tek vücut olmuş Türkiye'de esnaf ve sanatkarların asla kepenk kapatmayacağını belirterek "Kepenklerimizi açık tutup teröre ve vatan hainlerine en büyük cevabı vereceğiz." ifadesini kullandı.

Palandöken, yazılı açıklamasında, son günlerde terör örgütü PKK tarafından gerçekleştirilen patlamaların Türkiye'nin birliği ve dirliğine yapıldığını belirtti.

Türkiye'nin birliği, dirliği, bütünlüğü ve kardeşliğine göz diken vatan hainlerine ve tüm düşmanlara karşı dik durulması gerektiğini vurgulayan Palandöken, Türkiye Cumhuriyeti'nin her zamankinden daha güçlü olduğunu çünkü şu an halkın omuz omuza vererek terörü yok etmenin gayreti içerisine girdiğini aktardı.

Palandöken, açıklamasında şunları kaydetti:

"İktidarıyla muhalefetiyle tek vücut olmuş ülkemizde esnaf ve sanatkarlarımız asla ve asla kepenk kapatmayacak. Selamlaşarak, cadde ve sokaklarda kol kola yürüyerek sıkıntıları hep beraber paylaşmalıyız. İnsanımızın bu psikolojiden kurtulabilmesi için esnaf, zanaatkar, tüccar, sanayici ve imalatçı olmak üzere herkes elini taşın altına samimi olarak koyup terör kabusunu yeneceğiz çünkü biz omuz omuza mücadele vermiş, Çanakkale ve Dumlupınar zaferlerini kazanmış bir milletiz. Bölgede ve ülkemizde korku salmaya çalışanları sevindirmeyeceğiz. Kepenklerimizi açık tutup teröre ve vatan hainlerine en büyük cevabı vereceğiz. Bu birliktelik ve kardeşlik olduğu sürece ülke olarak her türlü zorluğun üstesinden geliriz. Ülke olarak her türlü güçlüğü ve zorluğu yenecek güçteyiz. Kimse korkmasın, herkes hayata ve ülkesine sahip çıkmaya devam etsin. 15 Temmuz'dan ders almayanlar ve tüm vatan hainleri, birlikteliğimiz devam ettikçe hep üzülecek."

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×