TESK Başkanı Palandöken:

- "Kredi̇ kartlarında yapılacak düzenlemeyi destekliyoruz" - "Yeni yapılandırmada gecikmeye düşen alacakların taksit sayısının artırılmasının yanı sıra, yüksek faiz oranlarının düşük olmasına dikkat edilmesiyle vatandaşın çok büyük bir sorunu çözüme kavuşacak"

TESK Başkanı Palandöken:

ANKARA (AA) - Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, kredi̇ kartlarında yapılacak düzenlemeyi̇ desteklediklerini bildirerek, "Yeni yapılandırmada gecikmeye düşen alacakların taksit sayısının artırılmasının yanı sıra, yüksek faiz oranlarının düşük olmasına dikkat edilmesiyle vatandaşın çok büyük bir sorunu çözüme kavuşacak." ifadesini kullandı.

Palandöken, yazılı açıklamasında, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Mehmet Ali Akben'in aktardığı, tüketici ve kredi kartlarında taksit sayısının artırılmasına yönelik yeni çalışmayı olumlu değerlendirdiklerini ve yapılacak düzenlemeyi̇ desteklediklerini belirtti.

Çalışmanın ardından yapılacak düzenlemenin piyasaları rahatlatacağına dikkati çeken Palandöken, böylece ekonomide rahat bir nefes alınacağına ve yatırımların önünün açılacağına işaret etti.

Palandöken, vatandaşların bundan sonra yapacakları alışverişlerde daha rahat ödeme yapabileceklerini kaydederek, "Hem yatırımcı hem de vatandaşlarımız ileriye daha güvenle bakacaktır. Yeni yapılandırmada gecikmeye düşen alacakların taksit sayısının artırılmasının yanı sıra, yüksek faiz oranlarının düşük olmasına dikkat edilmesiyle vatandaşın çok büyük bir sorunu çözüme kavuşacak." değerlendirmesinde bulundu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×