TAV İnşaat, dünyanın en büyük ikinci şirketi oldu

TAV İnşaat, 709,7 milyon dolar ciroyla bu alanda dünyanın en büyük ikinci şirketi oldu.

TAV İnşaat, dünyanın en büyük ikinci şirketi oldu
21 Aralık 2013 Cumartesi 13:28

TAV İnşaat, 709,7 milyon dolar ciroyla bu alanda dünyanın en büyük ikinci şirketi oldu. TAV İnşaat’ın bugüne kadar üstlendiği projelerin toplam sözleşme bedeli 16 milyar doları aştı.

Türkiye ve bölge ülkelerinde havalimanı projeleri gerçekleştiren TAV İnşaat, bu alanda dünyanın en büyük ikinci şirketi oldu. Sektörün saygın yayınlarından Engineering News Record (ENR) üstlendikleri projelere göre 2012’de her sektörde dünyanın en büyük inşaat şirketlerini açıkladı. TAV İnşaat ‘ulaştırma’ sektöründe 33. sırada yer alırken havalimanı inşaatında Bechtel’in ardından ikinci en büyük şirket oldu.

TAV Grup CEO’su Sani Şener, şirketin; havalimanı tasarımı, yapımı ve finansmanı gibi zorlu ve karmaşık bir alanda uzmanlaştığını söyledi. Bu alanda hızla büyüyerek sektörün lider markaları arasına girdiklerini ifade eden Şener, “Bugün geldiğimiz noktada Abu Dabi Midfield Terminali, Medine Havalimanı, Cidde Havalimanı Saudi Airlines hangarları, Riyad Havalimanı gibi projeleri üstlenerek son iki yılda Körfez Bölgesi’nde önemli bir başarı ivmesi yakaladık. TAV İnşaat olarak havalimanı inşaatı alanında 1898 yılında kurulan Bechtel’in arkasından ikinci olarak gösterildik. Bu sıralamayı da dünya genelinde mühendislerin en saygın yayınlarından ENR yayımladı. Tüm dünyada ihale açan kuruluşlar tarafından kaynak olarak kullanılan ENR listelerinde dört yıldır istikrarlı bir şekilde ilk beşte yer alıyoruz ve iyi bir ülke temsilciliği yaptığımıza inanıyoruz. TAV’daki mimar, mühendis ve işletmeci arkadaşlarımızın başarısıdır bu. Üniversitelerimizde okuyan genç arkadaşlarımıza TAV çalışanlarının bu başarısının rol modeli olması açısından çok önemsiyorum. Dünyanın her yerindeki fırsatları takip ederek ve çok çalışarak daha da üst noktalara ulaşmayı hedefliyoruz.” dedi.
CİHAN

TAV İnşaat, dünyanın en büyük ikinci şirketi oldu


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×