Tarihi rekorunu kırdı!

Dün gerçekleşen toplantının ardından Ak Parti ve CHP arasında koalisyonun kurulamamasıyla ateşi yükselerek tarihi rekora imza atan dolar bu sabah da güne hareketli başladı.

Tarihi rekorunu kırdı!
14 Ağustos 2015 Cuma 10:38


Dün gerçekleşen toplantının ardından Ak Parti ve CHP arasında koalisyonun kurulamamasıyla ateşi yükselerek tarihi rekora imza atan dolar bu sabah da güne hareketli başladı. Dün 2.82'yi geçerek tarihi zirveyi gören dolar sabah 06:45 sularında 2.84'ü de aştı. Uluslararası haber ajansı Reuters doların yükselmesini 'siyasi belirsizlik beklentisi' olarak yorumladı.
AK Parti ile CHP arasında dün yapılan son koalisyon görüşmesinden sonra dolar ABD işsizlik maaşı başvurularının da etkisiyle 2.8085’i aşarak tüm zamanların rekorunu kırdı. 7 Haziran seçimlerinde en çok oy alan iki partinin koalisyon kurmayacaklarının liderler tarafından açıklanması üzerine dolardaki dalgalanma devam etti. Dün akşam saatlerinde 2.8290’a kadar yükselen dolar/TL sabah 06:47’de 2.8405 ile tüm zamanların rekorunu kırdı, yükseliş devam ediyor. Euro da siyasal gelişmelere sert tepki verdi. Dün tarihi rekorunu kıran Euro bu sabah da 3.1659 ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmış oldu.

Hürriyet

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×