Sürdürülebilir dijital dönüşüm için paydaşlarıyla üçüncü kez buluştu

Türkiye’nin dijital dönüşümüne katkı için strateji geliştiren Vodafone Türkiye, 'Paydaş Diyaloğu Çalıştayı'nın üçüncüsünü gerçekleştirdi. Sürdürülebilir kalkınma ve Türkiye’nin dijital dönüşümü için hayata geçen Çalıştay’a...

Sürdürülebilir dijital dönüşüm için paydaşlarıyla üçüncü kez buluştu
19 Temmuz 2014 Cumartesi 13:28

Türkiye’nin dijital dönüşümüne katkı için strateji geliştiren Vodafone Türkiye, 'Paydaş Diyaloğu Çalıştayı'nın üçüncüsünü gerçekleştirdi. Sürdürülebilir kalkınma ve Türkiye’nin dijital dönüşümü için hayata geçen Çalıştay’a sivil toplum kuruluşları, özel sektör liderleri, akademisyenler ve basın mensuplarından oluşan yaklaşık 130 kişilik bir paydaş ekosistemi katıldı. Çalıştay’da, kurumların daha etkin iş yapmasına katkıda bulunacak ve çevresel etkilerini azaltarak daha fazla sosyal fayda sağlayacak çözümleri birlikte ortaya çıkarmak adına 4 farklı çalışma gerçekleştirildi. Paydaşlar, 'enerji verimliliği', 'operasyonel verimlilik', 'dijitalle büyüme' ve 'sosyal iş modelleri' konusunda ayrı ayrı çalışma gruplarında gelecekte hayata geçebilecek potansiyel projeleri ele aldı.

Çalıştay’ın açılış konuşmasını yapan Vodafone Türkiye CEO’su Gökhan Öğüt, Türkiye için daha iyi bir gelecek hedefiyle, ülkenin dijital dönüşümüne liderlik etmeye aday olduklarını söyledi. Bu çerçevede Paydaş Diyaloğu Çalıştayı'nı üçüncü kez hayata geçirdiklerini aktaran Öğüt, şunları söyledi:

"Ülkemizin sürdürülebilir büyümesi için, sosyal alanda bireylerin hayatına katma değer sağlayan mobil teknoloji; kurumlar için daha etkin iş yapış modelleri, optimizasyon, verimlilik artışı ve artan küresel rekabet gücü getiriyor. Hedefimiz, ekonominin itici gücü olan kurumlara teknolojimizi ulaştırırken, Türkiye’nin ekonomik ve sosyal hedeflerine hizmet etmek; insanların iyiliği için tüm toplumun hayatına dokunan çözümler geliştirmek. Tüm bunları etik, şeffaf, hesap verebilir bir sürdürülebilirlik stratejisi içinde yapmayı ve bir güven markası olmayı amaçlıyoruz. Toplumun farklı noktalarına dokunan tüm paydaşlarımızı dinleyerek Türkiye’nin ihtiyaçlarına cevap verecek vizyoner stratejiler belirlemek için çalışmalarımızı sürdüreceğiz."

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×