Sanofi Protein Sciences’ı satın aldı

- Sanofi, özel aşı biyoteknoloji şirketi Protein Sciences’ı satın aldı

Sanofi Protein Sciences’ı satın aldı
18 Temmuz 2017 Salı 12:10

İSTANBUL (AA) - Sanofi, özel aşı biyoteknoloji şirketi Protein Sciences’ı satın aldığını açıkladı.

Şirket açıklamasına göre, Sanofi, merkezi ABD’nin Connecticut eyaletinde bulunan özel aşı biyoteknoloji şirketi Protein Sciences’ı satın aldı.

Açıklamada, Sanofi'nin anlaşma çerçevesinde 650 milyon dolarlık bir ön ödemede bulunduğu ve belirli dönüm noktalarına ulaşıldığında 100 milyon dolara kadar ek ödeme yapacağını belirtildi.

Ayrıca Ekim 2016’da Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi’nden (FDA) Dört Valanlı Grip Aşısı için onay aldığı bildirilen Protein Sciences'ın grip aşısının FDA tarafından onaylanan tek protein bazlı recombinantrip aşısı olduğu belirtildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Sanofi İcradan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Sanofi Pasteur Başkanı David Loew, “Protein Sciences’ın satın alınması, yumurta bazlı olmayan bir aşının eklenmesiyle grip portföyümüzü büyütmemizi sağlayacak.” ifadelerini kullandı.

Protein Sciences Başkanı ve Üst Yöneticisi (CEO) Manon M.J.Cox da, “Protein Sciences özellikle ABD’de işlerini büyütme fırsatı için aktif bir arayış içindeydi. Grip aşımızın Sanofi Pasteur bünyesinde, Sanofi Pasteur’ün grip aşıları alanındaki uzmanlığından yararlanmasını bekliyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.
İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×