Sanayinin sorunlarını çözecek 5 projeye Bakanlık'tan destek

Bursa Uludağ Üniversitesi’nde (UÜ) sanayinin ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan 5 tez daha ticarileşerek katma değer oluşturmaya hazırlanıyor.

Sanayinin sorunlarını çözecek 5 projeye Bakanlık'tan destek
20 Ocak 2014 Pazartesi 12:13

Bursa Uludağ Üniversitesi’nde (UÜ) sanayinin ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan 5 tez daha ticarileşerek katma değer oluşturmaya hazırlanıyor. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Uludağ Üniversitesi’nin 5 sanayi tezi (San-Tez) projesini desteklediğini açıkladı.

    Bakanlığın açıkladığı San-Tez Projeleri 2013 yılı 2. dönem sonuçlarına göre, Uludağ Üniversitesi’nde hazırlanan ve sanayicinin sorunlarını çözmeye yönelik projeler. Proje bedelinin yüzde 25’ini firmalar, yüzde 75’ini ise Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı karşılayacak.

Destelenecek projeler ve proje ekipleri şunlar:

- Yürütücülüğünü Mühendislik Fakültesi’nden Prof. Dr. Yaşar Pala’nın yapacağı bu projede, ÜÇGE DRS Depo Raf Sistemleri Paz. San.Tic. A.Ş. firması için ürün geliştirme çalışması yapılacak. Proje ekibinde yardımcı araştırmacı Yrd. Doç. Dr. Murat Reis, yüksek lisans öğrencisi Emre Çalış ve yardımcı personel Akın Saka görev alacak.

- Yürütücülüğünü Mühendislik Fakültesi’nden Doç. Dr. Ömer Kaynaklı’nın yapacağı projede, Magneti Marelli Mako Elektrik San. ve Tic. A.Ş.’nin bir problemini çözmeye yönelik çalışma yapılacak. Projede yardımcı araştırmacılar Yrd. Doç. Dr. Erhan Pulat ve Dr. Nurettin Yamankaradeniz, yüksek lisans öğrencisi Efecan Düzyer, yardımcı personel Hakan Oğuz Erözkan çalışacak.

- Yürütücülüğünü Mühendislik Fakültesi’nden Yrd. Doç. Dr. Fatih Karpat’ın yapacağı proje, Valeo Otomotiv Sistemleri Endüstrisi A.Ş.’nin ürün geliştirmeye yönelik bir talebini karşılayacak. Proje ekibinde, yardımcı araştırmacılar Prof. Dr. Nurettin Yavuz ve Doç. Dr. Necmettin Kaya, yüksek lisans öğrencisi Oğuz Doğan, yardımcı personel Arş. Gör. Celalettin Yüce, Hasan Şen, Göksel Cengiz, Murat Avcı, M. Onur Genç yer alıyor.

- Proje yürütücülüğünü ise Mühendislik Fakültesi’nden Yrd. Doç. Dr. Sevda Telli Çetin’in yapacağı çalışmada, yine ÜÇGE DRS Depo Raf Sistemleri Paz. San. Tic. A.Ş. firması için ürün geliştirme çalışması yapılacak. Projede yardımcı araştırmacı olarak Prof. Dr. Osman Kopmaz, yüksek lisans öğrencisi Ahmet Emre Öçal, yardımcı personel Akın Saka ve Ferhat Güler görev alacak.

- Yürütücülüğünü Ziraat Fakültesi’nden Prof. Dr. İbrahim Ak’ın yapacağı projede de, Yağcı Gıda Maddeleri Fidancılık İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. ile TARFAŞ Tarımsal Faaliyetler A.Ş. firmaları için bir yem çalışması yapılacak.

    Projede, yardımcı araştırmacılar Yrd. Doç. Dr. Ekin Sucu ile Doç. Dr. Sertaç Gönenç Dokuzlu ve yüksek lisans öğrencisi Merve Tuba Yavuz görev alacak. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×