Sanayi istihdam endeksi arttı

Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) Ocak-Mart dönemini kapsayan 1. çeyrek verilerine göre; mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış Sanayi İstihdam Endeksi bir önceki çeyreğe göre yüzde 0,9 arttı. Takvim etkisinden arındırılmış...

Sanayi istihdam endeksi arttı
29 Mayıs 2014 Perşembe 13:58

Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) Ocak-Mart dönemini kapsayan 1. çeyrek verilerine göre; mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış Sanayi İstihdam Endeksi bir önceki çeyreğe göre yüzde 0,9 arttı. Takvim etkisinden arındırılmış Sanayi İstihdam Endeksi ise bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 3,3 arttı.

SANAYİDE ÇALIŞILAN SAAT YÜZDE 0,6 ARTTI

Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış Sanayide Çalışılan Saat Endeksi 2014 yılı I. çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 0,6 arttı. Takvim etkisinden arındırılmış Sanayide Çalışılan Saat Endeksi ise bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 1,3 arttı.

SANAYİDE BRÜT ÜCRET-MAAŞ YÜZDE 3,9 ARTTI

Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış Sanayide Brüt Ücret – Maaş Endeksi 2014 yılı I. çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 3,9 arttı. Takvim etkisinden arındırılmış Sanayide Brüt Ücret – Maaş Endeksi ise bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 16,3 arttı.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×