Rumlar, Akdeniz'de 1,4 milyar varil petrol bulunduğunu iddia etti

Akdeniz'de Güney Kıbrıs tarafından tek yanlı olarak ilan edilen Münhasır Ekonomik Bölgesi'ndeki (MEB) 12’nci parselde; 1,2 ile 1,4 milyar varil arasında petrol bulunduğu iddia edildi.

Rumlar, Akdeniz'de 1,4 milyar varil petrol bulunduğunu iddia etti
17 Aralık 2013 Salı 15:28

Akdeniz'de Güney Kıbrıs tarafından tek yanlı olarak ilan edilen Münhasır Ekonomik Bölgesi'ndeki (MEB) 12’nci parselde; 1,2 ile 1,4 milyar varil arasında petrol bulunduğu iddia edildi. Bu doğrultuda Rum kesiminin bundaki payının 60 milyar Euro civarlarında olduğu öne sürüldü.

Rum Fileleftheros gazetesi, Noble, Delek ve Avner şirketlerinin faaliyette bulunmakta olduğu 12’nci parselde yapılan ve kısa zaman önce tamamlanan 2 ve 3 boyutlu detaylı sismografik araştırmaların, bu sonuca işaret ettiğini yazdı.

Verilerin tam anlamıyla analiz edilmesinin, en geç 2014 yılının Nisan ayına kadar tamamlanacağını kaydeden gazete, esas görüntünün şekillendiğini ve bundan önemli sapmalar meydana gelmesinin beklenmediğini ifade etti. Habere göre fazla zaman harcanmadan ve çok büyük miktarda yatırım yapılmadan bu petrolden istifade edilebilecek. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×