Poroşenko: Operasyonlar için her gün 6 milyon dolar harcıyoruz

Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko, ülkenin doğusundaki operasyonlar için her gün yaklaşık 6 milyon dolar harcadıklarını söyledi. Harcamalarla ilgili parlamentoya bilgi veren Poroşenko, “Ukrayna operasyonlar için her gün 70 milyon Grivna...

Poroşenko: Operasyonlar için her gün 6 milyon dolar harcıyoruz
31 Temmuz 2014 Perşembe 16:18

Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko, ülkenin doğusundaki operasyonlar için her gün yaklaşık 6 milyon dolar harcadıklarını söyledi.

Harcamalarla ilgili parlamentoya bilgi veren Poroşenko, “Ukrayna operasyonlar için her gün 70 milyon Grivna (yaklaşık 6 milyon dolar) harcıyor.” diye konuştu.

Daha önce Maliye Bakanlığı operasyonlar için her ay 128 milyon dolar harcadığını açıklamıştı.

Perşembe günü yapılan kapalı oturumda bütçe değişikliğine gidildiği ve orduya ek 758 milyon dolarlık bütçe ayrıldığı belirtildi. Lugansk ve Donetsk bölgelerinin altyapı çalışmaları için de 158 milyon dolarlık bütçe verildi.

Ayrıca, vergi kanunda değişiklik yapılarak ödenen maaşlardan askeriye için geçici olarak 1,5’lik kesinti yapılacak. Bu kesintilerden devlet 241 milyon dolarlık gelir elde etmeyi planlıyor.

Birleşmiş Milletler raporuna göre Ukrayna’da yürütülen operasyonlarda Nisan’dan 26 Temmuz’a kadar bin 129 kişi hayatını kaybetti 3 bin 442 kişi de yaralandı.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×