Otokar, Transist Fuarına katıldı

Otokar, Transist Fuarına katıldı
01 Aralık 2016 Perşembe 12:25

İSTANBUL (AA) - Otokar, İstanbul Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde bu yıl 9'uncusu düzenlenen Transist Fuarına araçlarıyla katıldı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, ürettiği araçların yanı sıra toplu ulaşımı daha güvenli ve akıllı hale getirecek CoMoSeF projesiyle de akıllı şehirlere ve akıllı ulaşıma yatırım yapan Otokar, 3 gün boyunca Türkiye'nin ilk elektrikli otobüsü Doruk Electra'nın yanı sıra Kent LF Körüklü, Kent LF, Doruk LE ve Sultan Maxi'yi sergileyecek.

Transist 2016 İstanbul Ulaşım Kongresi ve Fuarına yenilikçi araçlarıyla katılan Otokar, İstanbul Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde bu yıl Toplu Ulaşımda 4T temasıyla 9'uncu kez kapılarını aralayan Transist 2016'da ulaşım sektöründeki yeni ürün ve teknolojiler sahne alacak.

Toplu ulaşımda trafik yönetimi, şehir içi ulaşımda verimlilik ve dönüşüm, ulaşımda zaman yönetimi ve akıllı teknolojilerin ulaşıma entegrasyonu konularının alanında uzman isimlerle ele alınacağı organizasyonda Otokar, 3 gün boyunca 5 aracını sergileyecek.

Otokar'ın fuarda sergileyeceği araçlardan biri, İzmir Büyükşehir Belediyesine bağlı Elektrik Su Havagazı Otobüs ve Troleybüs (ESHOT) Genel Müdürlüğünce kullanılmaya başlanan 18,75 metre uzunluğundaki Kent LF Körüklü olacak.

Otokar, geniş iç hacmi ile yüksek yolcu taşıma kapasitesi sunan Kent LF, engelli yolcu taşımacılığına uygun olarak tasarlanan servis otobüsü Sultan Maxi, sahip olduğu tasarım ve özelliklerle toplu taşımacılıkta standartları belirleyen Doruk LE ile Türkiye'nin ilk elektrikli otobüsü Doruk Electra'yı da sektör profesyonellerinin beğenisine sunacak.

Otokar, fuarda 2012 yılında geliştirdiği Türkiye'nin ilk elektrikle çalışan otobüsü Doruk Electra'nın İstanbul, Antalya, İzmir gibi 11 farklı ilde denenmiş, 36,244 km yapmış olan test aracını sergiliyor. Doruk Electra daha temiz bir çevre, daha sessiz bir trafik, daha düşük işletme maliyetleri ve daha yüksek verimlilik vadediyor.

6-8 saat arasında tam şarj olabilen Doruk Electra, ideal şartlarda tam şarj ile 280 km mesafe kat edebiliyor. Yoğun şehir içi trafiğinde, yolcu sayısının çok olduğu saatlerde dahi akü ömrünü koruyarak yüzde 80 kapasite ile 170 kilometre menzil sunan Doruk Electra, harici bir şarj altyapısına ihtiyaç duymuyor.

Sanayi tipi 3 faz elektriğin olduğu her yerde şarj edilebilen, uluslararası güvenlik sertifikasyonu olan ECE R100-01 yönetmeliğine sahip olan araç, çarpışma, yanma ve kısa devre gibi durumlarda çevresine zarar vermeyen yüksek güvenlikli Lityum Demir Magnezyum Fosfat teknolojisini üzerinde barındırıyor.Etiketler; #Otokar

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×