OHAL kararı alınması

- Başbakan Yardımcısı Canikli: - "Hak ve hürriyetlerde en ufak bir geriye gidiş olmayacak. FETÖ tehdit olmaktan uzaklaştırıldıkça özgürlükler daha da genişlemiş olacak" - "Önceleri OHAL uygulaması darbecileri vatandaşa karşı korumak için yapılıyordu, şimdi vatandaşı darbecilere karşı korumak için yapılıyor"

OHAL kararı alınması

ANKARA (AA) - Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, olağanüstü hal (OHAL) kararı alınmasına ilişkin, hak ve hürriyetlerde en ufak bir geriye gidiş olmayacağını, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tehdit olmaktan uzaklaştırıldıkça özgürlüklerin daha da genişlemiş olacağını belirtti.

Canikli, Twitter hesabından OHAL kararına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

OHAL uygulamasına, FETÖ'yü devletten daha hızlı ve etkin şekilde temizlemek için ihtiyaç duyulduğunu bildiren Canikli, "Hak ve hürriyetlerde en ufak bir geriye gidiş olmayacak. FETÖ tehdit olmaktan uzaklaştırıldıkça özgürlükler daha da genişlemiş olacak. Önceleri OHAL uygulaması darbecileri vatandaşa karşı korumak için yapılıyordu, şimdi vatandaşı darbecilere karşı korumak için yapılıyor." ifadelerini kullandı.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×