New York borsası "karışık" kapandı

New York borsası

NEW YORK (AA) - New York borsası, ABD'de ikinci çeyrek Gayri Safi Yurt içi Hasılanın (GSYH) beklentilerin altında gelmesinin, enerji ve teknoloji şirketlerinin hisselerindeki artışla dengelenmesiyle temmuz ayının son işlem gününü "karışık" tamamladı.

Nasdaq Teknoloji Endeksi de haftalık bazda yüzde 1,2, temmuzda da yüzde 6,6 artarak mart ayından bu yana en hızlı yükseliş kaydettiği ayı geride bıraktı.

ABD Ticaret Bakanlığının öncü verilerine göre, Gayri Safi Yurt içi Hasıla (GSYH) 2016'nın ikinci çeyreğinde yüzde 1,2 arttı. Öncü büyüme verisine yönelik piyasa beklentisi ise yüzde 2,6 artış seviyesindeydi.

Öte yandan, teknoloji devi Google ve ana kuruluşu Alphabet'in dün ikinci çeyrek net kar ve gelirlerinin piyasa beklentisinin üzerinde gelmesinin ardından, Alphabet'in hisse başına değeri yüzde 3,3 yükseldi. Twitter'ın hiseleri de yüzde 2 artış kaydetti.

Ayrıca, ABD'li enerji şirketlerinden Devon Energy Corp'un hisse değeri yüzde 6, Chesapeake Energy'nin de yüzde 5 yükseldi.İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×