Nakliyeciler pahalı mazottan dertli

Aydın Kamyoncular Kamyonetçiler ve Nakliyeciler Odası Başkanı Mustafa Kemal Aksongur, olağan genel kurulda güven tazeledi.

Nakliyeciler pahalı mazottan dertli
10 Ocak 2014 Cuma 14:33

Aydın Kamyoncular Kamyonetçiler ve Nakliyeciler Odası Başkanı Mustafa Kemal Aksongur, olağan genel kurulda güven tazeledi. Efeler muhtarlık binasında yapılan seçimde konuşan Aksongur, “Bizim esnafımız, üçte iki mazota çalışıyor. Üçte birini kâr zannediyor. Fatura kesince kârının olmadığını ancak farkedebiliyor.” dedi.

Nakliyecilerin sıkıntılarının her geçen gün arttığını, bunları gerekli yerlerde devamlı dile getirdiklerini belirten Oda Başkanı Aksongur, bütün nakliyatçıların borçlu olduğunu söyledi. Üyelerinin en büyük sıkıntılarının başında mazot fiyatı geldiğini vurgulayarak, “Kamyoncumuz, nakliyecimiz ve kamyonetçimiz yakıta çalışıyor. Yeni yapılan düzenlemelerde de sıkıntılarımız var. SRC belgesi için yeni çalışmalar yapılıyor. Tehlikeli madde taşıyan şoförlerimize, 62 yaşından sonra SRC belgesi verilmeyeceği belirtiliyor. Bu meslektaşımız, yıllardır bu işi yapmış. Devlet, 65 yaşında emekli olabilirsin diyor ama 62 yaşından sonra bu işi yapamazsın diyor. Böyle bir yasa olmaz. Kamyoncunun dertlerini dile getiriyoruz. Bunları en üst düzeyde bildirdik. Sektörümüzle ilgili düzenlemeler, öncelikle bizim görüşlerimiz alınarak yapılmalı.” şeklinde konuştu.

Genel kurulda yapılan oylamada 89 üyenin oyunu alan Mustafa Kemal Aksongur’un listesindeki Sadettin Barut, Mustafa Sel, Sami Çakır, Ünal Kabak, Adnan Sevinç ve Adnan Girgin yeni yönetime seçildi. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×