Mustafa Boydak: Bankacılık sektörü ile iş dünyası ayrı düşünülemez

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO), üyelerine yönelik olarak “eFatura” konulu bir seminer düzenledi.

Mustafa Boydak: Bankacılık sektörü ile iş dünyası ayrı düşünülemez
07 Aralık 2013 Cumartesi 11:48

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO), üyelerine yönelik olarak “eFatura” konulu bir seminer düzenledi. Açılış konuşmasını yapan KAYSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Boydak, e-faturanın son günlerin en popüler konularının başında geldiğini belirterek, “Hepinizin bildiği gibi e-fatura düzenlemesi yasal zorunluluk haline geldi. Bu düzenlemeleri daha da kolaylaştırmak için bankalarımızın çeşitli çalışmaları oldu. Finansbak da bu bankalarımızın başında gelmektedir. Kendilerini kutluyorum.” dedi.

Bankacılık sektörüyle iş dünyasının ayrı düşünülemeyeceğini ifade eden Boydak, “Eğer Türkiye’de bankacılık sektörü iyi bir şekilde büyüyorsa ekonomi de paralelinde büyüyor demektir. Bu genellikle böyle oldu. Reel sektörle bankacılık sektörü, kol kola yürümesi gereken sektörlerdir. Bankacılık, finansal dalgalanma içerisinde en sağlam duran sektörümüz oldu. Bunun faydasını özel sektörümüz gördü. Makroekonomik dengelerde de bunun yansımalarını görmüş olduk. Türkiye bu dönemi, diğer ülkelere oranla daha makul geçirdi. Bundan sonraki süreçte de kısa vadeli kazanımlardan ziyade, uzun vadeli kazanımlardan yanayız. Bizim de özel sektör olarak beklentimiz bu yönde. Türkiye’nin, yoluna bütçe disiplini içerisinde devam edeceğine inancımız tamdır.” şeklinde konuştu.

Kayserili sanayiciler olarak yaşadıkları şehrin gelişip kalkınmasına katkı sağlama gayreti içerisinde olduklarını kaydeden Mustafa Boydak, bundan sonra da vergilerini ödeyen, istihdam oluşturan, katma değerlerini daha da arttıran, yenilikçi ürün çeşitleriyle müşterilerine daha iyi hizmet verme gayretinde olan bir Kayseri için çalıştıklarını belirterek, paydaşlarıyla bilgi paylaşımının en önemli öncelikleri arasında olduğunu söyledi. KAYSO Başkanı, bankacılık sektörünün Kayseri’ye bakışının gayet olumlu olduğunu ve bu desteği her zaman yanlarında hissettiklerini belirterek şunları söyledi: “Bankacılık sektörü çok kârlı, özel sektör az kârlı gibi tartışmalar içerisinde olmuyoruz. Elbette hepimizin önceliği, sürdürülebilirlik olmalı. Bunu sağlama gayreti içerisinde olacağız. Elbette eksiklikler vardır, onlar da vakti zamanı geldikçe giderilecektir.”

Finansbank Nakit Yönetimi Dış Ticaret ve Yatırım Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Saruhan Doğan ise 10 yıl öncesine göre Türkiye’nin ekonomik anlamda çok daha iyi durumda, rakiplerine oranla daha avantajlı konumda olduğunu söyledi. Son dönemdeki tasarruf tedbirleriyle biraz daha düşük büyümeyle yoluna devam edeceğini, bundan sonra Türkiye’nin büyüme rakamları arasında büyük farklar olmayacağını belirten Doğan, seçimlerden dolayı 2014 yılının zor geçeceğini, buna rağmen Türkiye’nin normalize olmasından dolayı önümüzdeki dönemde çok büyük çalkantılar beklemediğini sözlerine ekledi.

Daha sonra E-finans Genel Müdür Yardımcısı Okan Murat Dönmez ve Finansbank Nakit Yönetimi ve Dış Ticaret Bölüm Müdürü Okay Yıldırım, katılımcılara e-fatura hakkında ayrıntılı bilgiler verdi. CİHAN

Mustafa Boydak: Bankacılık sektörü ile iş dünyası ayrı düşünülemez


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×