MÜSİAD yatırım artışından memnun: Özel sektör piyasaya güveniyor

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Nail Olpak, özel sektör yatırımlarının 2013 üçüncü çeyrekte yüzde 5,3 artmasından duyduğu memnuniyeti dile getirirken, “Biz, bunun Gezi olayları ve FED merkezli iç ve dış şoklara rağmen özel.

MÜSİAD yatırım artışından memnun: Özel sektör piyasaya güveniyor
15 Şubat 2014 Cumartesi 18:08

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Nail Olpak, özel sektör yatırımlarının 2013 üçüncü çeyrekte yüzde 5,3 artmasından duyduğu memnuniyeti dile getirirken, “Biz, bunun Gezi olayları ve FED merkezli iç ve dış şoklara rağmen özel sektörün piyasaya olan güvenini göstermesi bakımından güçlü bir mesaj olduğuna inanıyoruz.” dedi.

Olpak, Hatay’da yapılan MÜSİAD 84. Genel İdare Kurulu Galası’nda “Avrupa Birliği’nin (AB) 2013 büyümesi açıklandı. AB, 2013’te yüzde 0,1 büyüdü. Aynı dönemde ülkemizin büyümesi yüzde 4 oldu. Yatırımcılar olarak bizden beklenen daha fazla yatırım yapmamız, daha fazla istihdam oluşturmamız ve ülkemizin kalkınmasına daha fazla katkıda bulunmamızdır. Bizim yatırımcılar olarak beklentimiz ise huzur, güven ve istikrar ortamının korunmasıdır. Bu anlamda biz de dâhil bu ülkeyi seven herkes, taraf olmak durumundadır." ifadelerini kullandı.

Olpak, ülkede son günlerde vuku bulan olayların da çözüm süreci ve demokratikleşme paketinden ayrı olarak yorumlanamayacağını belirtti.


MÜSİAD Yönetim Kurulu üyelerinin yer aldığı galaya Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sadullah Ergin de katıldı.
CİHAN

MÜSİAD yatırım artışından memnun: Özel sektör piyasaya güveniyor


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×