MÜSİAD ABD'den Silikon Vadisi'ne ziyaret

MÜSİAD ABD'den Silikon Vadisi'ne ziyaret
05 Haziran 2016 Pazar 13:23

SAN FRANCISCO (AA) - Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) ABD heyeti, Silikon Vadisi’ni ziyaret etti.

MÜSİAD ABD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Tuncer, MÜSİAD Washington Temsilcisi İbrahim Uyar, Dünya Türk İş Konseyi (DTİK) Amerika Bölge Başkanı Ömer Er, California Eyalet Üniversitesi'nden Doç. Dr. İzzet Sıdkı Darendeli'nin de yer aldığı heyet, Google, Apple ve Intel gibi büyük şirketler ve girişimcilik atölyelerinde görüşmeler yaptı.

Türk şirketlerinin bölgedeki inovasyon ofislerini ziyaret eden heyet, yine bu bölgede ikamet eden Türk profesyoneller, iş adamları, akademisyenler, öğrenciler ve girişimcileri bir araya getiren tanışma toplantısını da içeren iki günlük program düzenledi.

İlk olarak Global Silicon Valley (GSVlabs) adlı girişimcilik atölyesinde, Üst Yönetici (CEO) Marlon Evans ile görüşen heyet, girişimcilik atölyesinde bulunan 50’nin üzerindeki şirket hakkında bilgi aldı. MÜSİAD ABD yetkilileri, MÜSİAD ve GSVlabs arasındaki potansiyel iş birliği fırsatlarını değerlendirdi.

Daha sonra Apple, Google, Intel ve Net Suite şirketlerindeki Türk mühendis ve yöneticilerle istişarelerde bulunan heyet, Türk Telekom bünyesindeki Argela şirketinin Teknoloji Başkanı (CTO) Oğuz Sunay ile Argela Operasyon ve İş Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Naci İshakbeyoğlu'ndan, şirketin Silikon Vadisi operasyonları ve 5G teknolojisi çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Heyet, ODTÜ Teknokent'in San Francisco şehir merkezindeki kuluçka ofisi T-Jump'ın yöneticileri ve girişimcilerle görüştü.

ABD'nin en etkin 30 Türk-Amerikan Kadını arasında gösterilen, First Republic Bank Kıdemli Başkan Yardımcısı Hafize Gaye Erkan ile de bir araya gelen heyet, MÜSİAD ABD'nin, San Francisco Ofisi'nin açılması konusunda bilgi alış verişinde bulundu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×