Münih havalimanına 3. pist tartışmaları alevlendi

Almanya'nın en büyük ikinci büyük havalimanı Münih Havaalanına yapılması planlanlan üçüncü uçak iniş ve kalkış pisti inşası konusunda tartışmalar yine alevlendi.

Münih havalimanına 3. pist tartışmaları alevlendi
22 Aralık 2013 Pazar 19:28

Almanya'nın en büyük ikinci büyük havalimanı Münih Havaalanına yapılması planlanlan üçüncü uçak iniş ve kalkış pisti inşası konusunda tartışmalar yine alevlendi. Geçen hafta Bavyera İdari Mahkemesi, pistin yapılmasına karşı çıkanların 184 argüman ve şikayetini reddetti.

Pist karşıtları bu şekilde ağır bir hukuki yenilgi alırken, Bavyera Başbakanı Horst Seehofer (CSU), eyalet genelinde bir halk oylaması yapılabileceğini söyledi. Pist hakkında geçen yıl sadece Münih'te bir anket yapılmış ve Münihliler az oy farkla yeni pist istemediklerini ifade etmişti. Yeni pispin tüm eyaletin gelişmesine katkı sağlayacığını savunan Seehofer, geçen yıl yetkililerin pistin önemini halka yeterince anlatamadıkları için projeye halkın geçit vermediğini ileri sürdü.

Mahkemenin, gürültü, çevreye zarar ve ihtiyaç olmadığı tezlerini reddetmesi üzerine pist karşıtlarının umutları suya düştü. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×