Milas-Bodrum’dan Germania’nın Berlin ve Hamburg uçuşları başlıyor

Milas-Bodrum’dan Germania’nın Berlin ve Hamburg uçuşları başlıyor
06 Mayıs 2016 Cuma 13:01

İSTANBUL (AA) - TAV Havalimanları tarafından işletilen Milas-Bodrum Havalimanı’ndan Alman havayolu şirketi Germania tarafından Berlin ve Hamburg seferleri düzenlenecek.

TAV'dan yapılan açıklamaya göre, Milas-Bodrum Havalimanı uçuş ağını genişletmeye devam ediyor. Alman havayolu şirketi Germania, Türkiye’nin gözde turizm merkezine Berlin ve Hamburg’dan uçuşlar düzenleyecek.

Germania’nın Berlin’den 5 Mayıs Perşembe günü saat 16:20’de Boeing B738 ile Milas-Bodrum’a ilk uçuşuyla gelen 111 yolcusu ve uçuş ekibi çiçeklerle karşılandı. TAV Milas-Bodrum ve Germania havayollarının yetkilileriyle birlikte kutlama kokteyline katıldılar. Milas-Bodrum’a ilk kez uçuş düzenleyen Germania’nın Hamburg seferleri ise 7 Mayıs Cumartesi günü başlayacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen TAV Milas Bodrum İşletme Koordinatörü İclal Kayaoğlu TAV Havalimanlarının, Türkiye’nin en önemli turizm destinasyonlarından Milas–Bodrum Havalimanı iç hatlar işletmesini 2014’te, dış hatları ise 2015’te devraldığını anımsattı.

Kayaoğlu, “TAV döneminin başlamasıyla birlikte, Bodrum’da özellikle yurt dışı direkt uçuşların artırılması için yerel yönetim ve STK’larla işbirliği içinde tanıtım çalışmaları sürdürüyoruz. Bodrum’un uçuş ağına yeni katılan Germania ile Berlin ve Hamburg seferlerinin başlaması çalışmalarımızın sonuç verdiğini gösteriyoruz. Uçuş ağımızı büyütmeye devam ederek bölge turizminin gelişmesine ciddi katkı sağlayacağımıza inanıyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Germania Türkiye Satış Müdürü İsmail Polat ise son dönemde Türkiye’de yaşanılan gelişmeleri takiben olası kriz ortamını kazanca dönüştürmek adına birçok adım atıldığını kaydetti.

Polat, “Gerek yerli turist, gerekse yurt dışından gelecek ziyaretçilerin hedeflendiği talep artırma odaklı, uygun fiyat ve yüksek misafir memnuniyeti stratejisine istinaden Germania olarak, Türkiye turizmine inancımız daha da sağlamlaşmış olup, bu doğrultuda yeni hatlar açma kararı aldık. En çok rağbet gören turistik bölgelerden Ege ve Akdeniz’de, iki yeni hattımız olan Gazipaşa-Alanya ve Milas-Bodrum uçuşlarımız Mayıs ayı itibariyle başladı. 2017 yılında ise bu seferlerin sayıları artacak olup, ilerleyen dönemlerde Türkiye’de yeni hatları da uçuş yelpazemize katacağız" açıklamasında bulundu.

Verilen bilgilere göre, Germania, 5 Mayıs-27 Ekim tarihleri arasında Milas-Bodrum ile Berlin arasında her hafta Perşembe günü, 7 Mayıs-29 Ekim tarihleri arasında Hamburg’dan Cumartesi günü karşılıklı direkt uçuşlar düzenleyecek.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×