MasterCard Türkmenistan'a giriyor

ABD merkezli ödeme sistemleri devi MasterCard, Türkmenistan pazarına 'merhaba' diyecek. Yılbaşından sonra ülke gündeminde konuşulmaya başlayan MasterCard kartlı ödeme sistemine ilişkin önemli karar, dün yapılan Bakanlar Kurulu'nda karara bağlandı.

MasterCard Türkmenistan'a giriyor
18 Ocak 2014 Cumartesi 14:38

ABD merkezli ödeme sistemleri devi MasterCard, Türkmenistan pazarına 'merhaba' diyecek. Yılbaşından sonra ülke gündeminde konuşulmaya başlayan MasterCard kartlı ödeme sistemine ilişkin önemli karar, dün yapılan Bakanlar Kurulu'nda karara bağlandı. Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov, Türkmenistan Dış Ekonomik İlişkiler Bankası'nda MasterCard kuruluşu ile anlaşma imzalamasına izin verdi.
Tüm dünyada geçerli ve yaygın bir ödeme sistemi kuruluşu olan MasterCard, Türkmen tarafı ile anlaşma imzaladıktan sonra Türkmenistan pazarına 'merhaba' diyecek. Dünyada çok yaygın olan ve 201'dan fazla ülkede hizmet veren ödeme sistemi, Türkmenistan'da halkın bundan sonra AVM diğer satiş bölgelerinde kredi kartı ile ödeme yapmasına imkan sağlayacak.
Halihazırda, Türkmenistan'da 1994 yılından bu yana uluslararası Visa ödeme sistemi kullanılıyor. Türkmenistan Dış Ekonomik İlişkiler Bankası'nın Visa ödeme sistemi için 7 binden fazla müşterisi bulunuyor. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×