Marmarabirlik, önceki yıla oranla yüzde 28 büyüyüp 20 bin ton satış yaptı

Marmarabirlik, iş yılını kapsayan Kasım-Mayıs 2014 tarihleri arasında bir önceki yıla oranla yüzde 28 büyüme gösterdi. Toplamda 20 bin ton satış gerçekleştiren Birlik, ilk 7 ayda 3 bin 250 ton ihracat yaptı, yıl sonu ihracat hedefi ise...

Marmarabirlik, önceki yıla oranla yüzde 28 büyüyüp 20 bin ton satış yaptı
22 Haziran 2014 Pazar 18:33

Marmarabirlik, iş yılını kapsayan Kasım-Mayıs 2014 tarihleri arasında bir önceki yıla oranla yüzde 28 büyüme gösterdi. Toplamda 20 bin ton satış gerçekleştiren Birlik, ilk 7 ayda 3 bin 250 ton ihracat yaptı, yıl sonu ihracat hedefi ise 6 bin ton olarak belirlendi.

Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa, birliğin büyüme, satış ve ihracat rakamları hakkında bilgilendirmede bulundu. Başkan Asa, yaptığı açıklamada, birliğin ilk 7 aylık verilerine bakıldığında istikrarlı bir büyüme ve satış rakamı yakaladıklarını söyledi.

YIL SONU HEDEFİ 35 BİN TON

Başkan Asa, iş yılı takvimine göre kasım-mayıs aylarını kapsayan ilk 7 ayda birliğin toplam yüzde 28 oranında büyüme gösterdiğini belirterek, "Marmarabirlik'in iş yılı takvimi olan kasım ve mayıs ayları arasında yurt içi ve yurt dışı bayilerinde olmak üzere toplamda 20 bin ton ürün satışı gerçekleştirdi. Geçen yıl aynı aylar içindeki satışımız 15 bin tondu. Yüzde 28’lik bir büyüme ile karşı karşıyayız. Hedefimiz yıl sonu itibariyle 35 bin ton satış rakamını yakalamak. Yine ilk 7 ayda 3 bin 250 ton ihracat gerçekleştirdik. Geçen yıl aynı dönemdeki ihracatımız 2 bin 900 tondu. Geçen yıl iş yılı toplam ihracatımız ise 5 bin tondu. Bu yıl hedefimiz 6 bin ton rakamını görmek." dedi.

Marmarabirlik Başkanı Hidamet Asa, yıl sonu verilerine bakıldığında ortaya çıkan büyüme ve satış rakamlarının birliğin gücüne güç kattığını belirterek, "Bu istikrarlı büyüme ve gelişmemiz elbette ortaklarımıza fayda olarak dönmektedir. Amacımız maksimum faydayı ortaklarımıza ve ülkemize kazandırmak. Marmarabirlik Bursa ve bölgesinden doğdu, Türkiye markası oldu. Şimdi dünya markası olma yolunda hızlı adımlarla ilerliyor." diye konuştu. CİHAN

Marmarabirlik, önceki yıla oranla yüzde 28 büyüyüp 20 bin ton satış yaptı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×