Maliye Bakanı Ağbal:

- "Türkiye genelinde en fazla vergi beyan eden mükelleflerimiz, vergisel yükümlülüklerini gönüllü uyum çerçevesinde yerine getirerek, ülke ekonomisinin kalkınmasına en fazla katkı sağlamış kişi ve kurumlarımızdır. Bu sebeple, bu mükelleflerimizi tebrik eder, şükranlarımı sunarım"

Maliye Bakanı Ağbal:

ANKARA (AA) - Maliye Bakanı Naci Ağbal, 2015 yılı gelir vergisi ve kurumlar vergisi beyanlarına göre en fazla vergi beyan eden mükelleflerin, vergisel yükümlülüklerini gönüllü uyum çerçevesinde yerine getirerek, ülke ekonomisinin kalkınmasına en fazla katkı sağlamış kişi ve kurumlar olduğunu belirterek, rekortmenleri tebrik ettiğini, hepsine şükranlarını sunduğunu bildirdi.

Bakan Ağbal, yazılı açıklamasında, geçen yıl en yüksek gelir ve kurumlar vergisi beyanında bulunan ilk 100 mükellef listelerinin ilan edilmesine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Geçen yılın gelir vergisi ve kurumlar vergisi beyanlarına göre Türkiye genelinde en fazla vergi beyan eden mükelleflerin, vergisel yükümlülüklerini gönüllü uyum çerçevesinde yerine getirerek, ülke ekonomisinin kalkınmasına en fazla katkı sağlamış kişi ve kurumlar olduğunun altını çizen Ağbal, "Bu sebeple, bu mükelleflerimizi tebrik eder, şükranlarımı sunarım." ifadesini kullandı.

Ağbal, mükellef odaklı hizmet anlayışının gereği olarak, mükelleflerin vergiye gönüllü uyumunu artırmak ve vergiyle ilgili yükümlülüklerini kolayca yerine getirebilmelerini sağlamak için hizmet kalitesini sürekli olarak artırmaya çalıştıklarına dikkati çekti. Ağbal, kaliteli hizmet sunma anlayışı çerçevesinde teknolojik uygulamaları yakından takip ederek, vergilendirme süreçlerinde bunlardan yararlandıklarını, mükellefleri hakları ve yükümlülükleri konusunda bilgilendirmek, doğru bilgiye en hızlı şekilde ulaşabilmelerini sağlamak için birçok iletişim kanalını etkin olarak kullandıklarını kaydetti.

Elektronik uygulamalarla mükelleflerin vergi dairesine gelmeden işlemlerini yapabilmelerini sağlamakla birlikte, mükelleflerle yüz yüze etkin iletişime de önem verdiklerini vurgulayan Ağbal, bu kapsamda, beyan ve ödeme yükümlülüklerini zamanında yerine getiren mükellefleri iş yerlerinde ziyaret ederek, sunulan hizmetlere ilişkin görüş ve önerilerini almaya ve anketlerle memnuniyet seviyelerini tespit etmeye yönelik çalışmalar yürüttüklerini bildirdi.

Ağbal, Türkiye'de kamu hizmetlerinin etkin ve verimli yürütülmesinde gerekli olan finansman kaynağının temininde vergi gelirlerinin büyük önem taşıdığını belirterek, "Bu nedenle, ödediği vergilerle ülkemizin kalkınmasına katkıda bulunan 2015 yılı Gelir Vergisi ve Kurumlar Vergisi Türkiye Geneli İlk 100 sıralamasına girmiş mükelleflerimiz başta olmak üzere, tüm mükelleflerimize teşekkür eder, çalışmalarında başarılar dilerim." ifadesini kullandı.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×