LOOM ve Elmacı Pazarı, perakende sektöründen çekiliyor

Naksan Holding çatısı altındaki Naksan Teknoloji markalarından Elmacı Pazarı AŞ ve LOOM kabuk değiştiriyor.

LOOM ve Elmacı Pazarı, perakende sektöründen çekiliyor
01 Nisan 2014 Salı 17:23

Naksan Holding çatısı altındaki Naksan Teknoloji markalarından Elmacı Pazarı AŞ ve LOOM kabuk değiştiriyor. Anadolu’da önemli yatırımlar yapan ve başta Gaziantep olmak üzere Ankara, Mersin, Adana, İzmir’de birçok mağaza açan ve başarıyla işleten, teknoloji ve bilişim sektörünün yenilikçi markası LOOM ve Elmacı Pazarı’nın hisselerinin Pupa Bilişim tarafından satın alınması için anlaşmaya varıldı.

Naksan Holding Yönetim Kurulu Üyesi Bahaeddin Nakıboğlu, Türkiye’de birçok bilgisayar kullanıcısına Apple deneyimini ilk yaşatan firma olmayı başardıklarını belirterek, “Naksan Holding olarak dünya çapındaki markalarımızla farklı sektörlerde faaliyet gösteriyoruz. 2023 Bilişim Sektörü vizyonu kapsamında aldığı stratejik kararla dijital dönüşüm, eğitim gibi sektörlerde bilişim projelerine yön vermek ve uzmanlığını yansıtmak üzere perakende mağazalarını, grubun yüksek hedeflerine daha rahat koşabilme odağında devretme kararı aldık. Bu satışın Naksan Holding, Naksan Teknoloji ve Pupa Bilişim’e hayırlı olmasını umuyor, başarılar diliyoruz.” dedi.

Naksan Teknoloji olarak hedeflerinin kurumsal Apple satışında daha da büyüyerek yola devam etmek olduğunu kaydeden Nakıboğlu, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Apple ve Adobe eğitimleri için kurduğumuz Naksan Akademi şirketimizi alanında lider konuma getirmek için elimizden geleni yapıyoruz. Türkiye’nin en hızlı büyüyen 7. firması olan Elmasepeti ise aksesuar satışına devam edip emin adımlarla hedefine doğru ilerliyor. Bu hedefe hızlıca ulaşabilmek için Elmacıpazarı ve LOOM mağazalarını devrederek perakende sektöründen ayrıldık.”

Apple ve Adobe ürünlerine yönelik dijital dönüşüm, eğitim ve danışmanlık projeleri alanında da önemli yatırımlar gerçekleştirdiklerini belirten Nakıboğlu, “Büyüyen, gelişen, değişime ayak uyduran güçlü bir Türkiye için elimizi taşın altına koyarak, bilişim alanında daha fazla uzmanlaşıp gece gündüz demeden çalışacağız ve sizlerin de desteği ile Türkiye genelinde başarılı işlere imza atmayı sürdüreceğiz.” diyerek sözlerini tamamladı. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×