KUYAP’ın İrlanda çalışma ziyareti sona erdi

Avrupa Birliği (AB) destekli insan kaynaklarına yatırım projesi olan, 'KOBİ Çalışan ve İşverenlerinin Küresel Ekonomideki Değişimlere Uyum Yeteneğinin Artırılması Projesi'nin (KUYAP) Teknik Destek Ekibi tarafından İrlanda’nın başkenti...

KUYAP’ın İrlanda çalışma ziyareti sona erdi
30 Nisan 2014 Çarşamba 18:33

Avrupa Birliği (AB) destekli insan kaynaklarına yatırım projesi olan, 'KOBİ Çalışan ve İşverenlerinin Küresel Ekonomideki Değişimlere Uyum Yeteneğinin Artırılması Projesi'nin (KUYAP) Teknik Destek Ekibi tarafından İrlanda’nın başkenti Dublin’de düzenlenen çalışma ziyareti sona erdi.

Projenin faaliyetlerini yürüten KUYAP Teknik Destek Ekibince “KOBİ işveren ve çalışanları ile Oda çalışanlarının eğitimleri ve çalışma ziyaretleri yoluyla kapasitelerinin arttırılması” faaliyetine ilişkin ikinci çalışma ziyareti, Dublin’e gerçekleştirildi.

    Çalışma ziyaretine; TOBB AB Dairesi Proje Geliştirme ve İzleme Müdürlüğü’nden Belgin Yılmaz, KUYAP Teknik Destek Ekibi temsilcisi John Toner, 6 Proje Eğitim Destek ve Koordinasyon Merkezi temsilcileri ile Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Genel Sekreteri Harun Delibaş ve Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Süleyman Karabük katıldı. Ziyarette Türkiye’den giden heyete, İrlanda’nın kamu ve özel kuruluşlarının KOBİ’lerle ilgili yaptıkları eğitimler, çalışmalar ve projeler aktarıldı. Bu kapsamda ayrıca, Türk- İrlanda Ticaret Ataşesi ziyaret edildi. Türkiye ile İrlanda arasındaki ticari ilişkiler konuşuldu.

KUYAP’IN ÇALIŞMALARI

Avrupa Birliği destekli bir insan kaynaklarına yatırım projesi olan 'KOBİ Çalışan ve İşverenlerinin Küresel Ekonomideki Değişimlere Uyum Yeteneğinin Artırılması Projesi' (KUYAP), 11 Şubat 2013 tarihinde uygulanmaya başlandı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının yönetiminde yürütülen 'AB Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı (IPA) İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı' kapsamında desteklenmekte olan KUYAP kapsamında; Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası, Sivas Ticaret ve Sanayi Odası, Gaziatep Sanayi Odası, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası ve TOBB bünyesinde, 6 Eğitim Destek ve Koordinasyon Merkezi kurulması, KOBİ işveren ve çalışanlarının eğitimi konusunda farkındalık arttırılması, Eğitim ihtiyaç analizleri yapılması, KOBİ işveren ve çalışanları ile Oda çalışanlarının eğitimleri ve çalışma ziyaretleri yoluyla kapasitelerinin arttırılması gibi faaliyetler yer aldı. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×