Kredi kartları ve kredilerde yeni dönem

- ASKON Genel Başkanı Koca: - "Hiç şüphesiz bu tedbirler kısa vadeli ve tüketimi hızlandırmayla ilgili. Bu ortamda bunlar gerekli"

Kredi kartları ve kredilerde yeni dönem
22 Eylül 2016 Perşembe 12:53

İSTANBUL (AA) - Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Genel Başkanı Mustafa Koca, Ekonomi Koordinasyon Kurulunda (EKK) kredi kartlarında taksit sayıları ve kredilere yönelik alınan yeni kararlara ilişkin, "Hiç şüphesiz bu tedbirler kısa vadeli ve tüketimi hızlandırmayla ilgili. Bu ortamda bunlar gerekli." değerlendirmesinde bulundu.

Koca, yaptığı yazılı açıklamada, hükümetin iç piyasalardaki durağanlığı ortadan kaldırmak ve yeniden hareketlendirmek için daha önce ortaya koyduğu sıkılaştırma tedbirlerini gevşetme kararı aldığını anımsattı.

Bu kararların başında taksit sayılarının artırılması, borç yapılandırmalarında uzun vade ve konut kredilerinde yüzde 80'e varan oranlarda kredi imkanlarının geldiğini anlatan Koca, "Hiç şüphesiz bu tedbirler kısa vadeli ve tüketimi hızlandırmayla ilgili. Bu ortamda bunlar gerekli. Ancak bir de daha uzun vadeli düşünen bir hükümet aklının mütemadiyen gerçek boyutlu bir üretim düzenini planlaması lazım. Bu girdaplardan aniden kurtulmaya başladığımız zaman yeniden üretim kriziyle karşı karşıya kalmamalıyız. Rekabet edebilir ve özellikle katma değer üretebilir alanlarda varlık oluşturmak için şimdiden iyi projeksiyonlar yapmak zorundayız. Aksi halde yine sonuçlar zevksiz olur ve orta gelir tuzağından kurtulamadan alt gelir grubuna doğru düşebiliriz." ifadelerini kullandı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×