Konut satışında indirim!

İnşaat sektörü temsilcileri, tek parti iktidarı sonrasındaki durumun piyasa şartlarını olumsuz etkilememesi durumunda konut satışlarının da düşmeyeceğini belirtti.

Konut satışında indirim!
15 Haziran 2015 Pazartesi 12:22

Hükümetin kurulmasına kadar geçecek zamanın, satışların düşük seyrettiği yaz ayları ve Ramazan dönemine denk gelmesinin bir şans olduğunu düşünen yetkililer, bu dönemi kampanyalarla geçirmeyi hedefliyor.

Habertürk gazetesinden Ünsal Ereke'nin haberine göre; eğitim - öğretim yılının kapanması ve okulların da tatile girmesi nedeniyle konut satışlarında düşüş beklenirken, gelecek hafta kutlanacak Babalar Günü, elde konut stoku olan inşaat firmaları için fırsat oldu.

Şirketler bu dönemde satışlarını artırmak için Babalar Günü'ne özel kampanyalar düzenlemeye başladı. Gelecek haftaya kadar sürecek kampanyalar içerisinde 20 bin lira indirim veren de var yüzde 1 peşinatla ödemelere başlatan da.


EYG Group tarafından İstanbul'da 212 bin 135 konutun bulunduğu markalı projeler üzerinden yapılan bir araştırma, şehirde önemli derecede konut stokunun bulunduğuna işaret ediyor.

Buna göre; metrekaresi 2 bin liraya kadar olan projelerde stok sayısı 770'de kalırken, metrekare fiyatı 5 bin lira ve üzeri olan projelerde stok 34 bin 234'e kadar yükseliyor. Araştırma, ortalama olarak 501 projede 212 bin 135 konutun yapılacağını ortaya koyarken, burada 83 bin 960 konutun hala satılmayı beklediğini ortaya çıkardı.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×