KAYSO Başkanı Boydak: Katma değeri yüksek ürünler üretmeliyiz

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Boydak, ülke olarak katma değeri yüksek ürünler üretmek gerektiğini vurguladı.KAYSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Boydak, yaptığı açıklamada Kayseri'de yapılan her icraatın...

KAYSO Başkanı Boydak: Katma değeri yüksek ürünler üretmeliyiz
15 Temmuz 2014 Salı 11:58

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Boydak, ülke olarak katma değeri yüksek ürünler üretmek gerektiğini vurguladı.

KAYSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Boydak, yaptığı açıklamada Kayseri'de yapılan her icraatın başında Kayseri Sanayi Odası'nın üyelerinin olduğu belirterek, “Kayseri'ye bir çivi çakılıyorsa baktığımız zaman altından sanayiciler çıkıyor” dedi. Bundan da gurur duyduğunu açıklayan Başkan Boydak, “Kurumlar vergisine baktığımız zaman yüzde 90 sanayici. Gelir vergisine baktığımız zaman tamamına yakını sanayicilerden oluşuyor. İSO ilk 500 ve ikinci 500 sıralamalarına baktığımız zaman hakeza aynı şekilde. Kayseri'ye bir çivi çakılıyorsa baktığımız zaman altından sanayiciler çıkıyor. Ben bundan gurur duyuyorum. Üyelerimize şehrimiz adına, insanlarımız adına teşekkür ediyorum” dedi.

Gelişmekte olan dünya ile rekabet edebilmek için katma değeri yüksek ürünler üretilmesinin önemini vurgulayan Boydak, “Artık katma değeri yüksek ürünler üreterek hem iç, hem de dış pazarda yürüyebilmemiz gerekir. Türkiye'de bazı ürünlerin üretilmesi bizim katma değer anlayışımıza tam oturmuyor. Bunları da yeni gelişmekte olan, yeni yeni uyanan ülkelerde yaptırıp üzerine daha fazla katma değeri bizim koymamız lazım. Eskiden olduğu gibi Kayseri'de minimum asgari ücretlerde eleman çalıştırma konusunda çok şanslı değiliz. Buda gelişmiş bir kent olmanın göstergesi. Onun içinde arkadaşlarımızdan azami istifadeyi sağlamak lazım ki, şirketlerimiz sürdürülebilir olsun” diye konuştu.

KAYSERİ ÇOK YÖNLÜ GELİŞMELİ

Kayseri'nin çok yönlü gelişmesini arzu ettiklerini ifade eden Boydak, hizmetler sektörü ile birlikte ticaret ve sağlık sektöründe de Kayseri'nin hamleler yapması gerektiğini belirterek, Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen projelerin bitmesi ile birlikte Kayseri'nin daha da büyüyüp gelişeceğini söyledi. Başbakan tarafından müjdesi verilen hızlı tren konusunun arkasında ısrarla durulması gerektiğini belirten Başkan Boydak, yüksek hızlı tren projesinin askıda kalmaması gerektiğini, bu projenin Kayseri'nin daha da gelişip kalkınmasına, lojistik imkânlarının artmasına büyük imkan sağlayacağını söyledi.

ŞİRKETLERİMİZİN YAŞAM SÜRELERİ KISA

Türkiye'deki şirketlerin yaşam sürelerinin kısa olmasına da değinen Başkan Boydak şunları söyledi; “Şirketler de tıpkı insanlar gibi doğup büyüyorlar ancak belirli bir yaş sınırları yoktur. Eğer siz şirketinizi iyi yönetiyor, iyi işler yapıyor ve sürdürülebilir politikalar izleyebiliyorsanız o şirket yüzyıllarca yaşayabiliyor. Bunun dünyada epeyce örnekleri var. Ama bizim Türkiye'de maalesef şirketlerimizin yaşam süreleri çok uzun değil. Onu da uzatmanın yolu, güzel bir yönetim anlayışı içerisinde, katma değeri yüksek ürünler üreterek sürdürülebilir bir politika izlemesi ve şirketlerin kar ediyor olabilmesinden geçmektedir. Kayserimiz ve Türkiye'mizden çok uzun ömürlü, nesillerden nesillere geçen çok sayıda şirketlerimizin çıkması en büyük temennilerimizden bir tanesidir.”

KAZASIZ BELASIZ BİR SEÇİM DİLİYORUM

Cumhurbaşkanlığı seçimlerine de değinen Boydak, “Bu süreçte Cumhurbaşkanımız ilk defa halk tarafından seçilecek. Üç aday yarışmakta. Bir tarafta ülkemize 12 yıldır hizmet eden bir Başbakanımızın adaylığı söz konusu. Ben kendilerine başarılar diliyorum. İstikrarın devamı çok önemli. Ülkemiz adına hayırlı olan ne ise onu diliyoruz. Kazasız belasız bir seçim diliyorum. Bölge barışına katkı sağlayan, dünyadaki mazlumların yardımına koşan, zenginleşmiş bir Türkiye'nin hayalini hep beraber kuruyoruz. Ülke olarak geldiğimiz nokta iyi ancak daha iyi olmalıyız. Bunu da yapacak kabiliyetimizin olduğuna inanıyorum” şeklinde konuştu.

KAYSO Başkanı Boydak, son olarak tüm sanayicilerin ve İslam aleminin önümüzdeki günlerde idrak edeceğimiz Kadir Gecesi ve Ramazan Bayramlarını da kutlayarak, insanlığa barış ve huzur getirmesi temennisinde bulundu. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×