Kayseri’ye 70 milyon TL’lik fiber optik yatırımı

Turkcell Superonline, Kayseri’de 1,5 yıl önce başlattığı fiber optik altyapı hizmetlerini yaygınlaştırarak, 1000 Mbps hızında interneti 80 bin hane ve işyerinin kapısına kadar ulaştırmak için 70 milyon TL yatırım yapıldığını bildirdi.Turkcell...

Kayseri’ye 70 milyon TL’lik fiber optik yatırımı
09 Temmuz 2014 Çarşamba 13:48

Turkcell Superonline, Kayseri’de 1,5 yıl önce başlattığı fiber optik altyapı hizmetlerini yaygınlaştırarak, 1000 Mbps hızında interneti 80 bin hane ve işyerinin kapısına kadar ulaştırmak için 70 milyon TL yatırım yapıldığını bildirdi.

Turkcell Superonline, gerek Türkiye genelinde gerekse ticaretin merkezi konumunda olan Kayseri’de günümüzün lider internet teknolojisi fibere yönelik yatırımları yanı sıra bu altyapıyla sunulabilen ürün ve hizmetleri anlattığı bir iftar yemeği düzenledi. Turkcell Superonline Genel Müdürü Murat Erkan yaptığı açıklamada, 2008 yılında Türkiye’yi geleceğin teknolojisi ile donatmak üzere fiber optik yatırımlarına başladıklarını ve ışık hızında interneti 1,8 milyon ev ve işyerinin kapısına kadar getirdiklerini belirtti.

Kayseri’deki yatırımlarına 2012 yılı sonunda başladıklarını aktaran Erkan, "Bugüne kadar Türkiye’ye 2.3 milyar TL, yalnızca Kayseri’ye ise 70 milyon TL yatırım yaptık. Ülkemizin ticaret kenti Kayseri, son yıllarda hem ekonomik, kültürel, sportif alanlarda hem de şehircilikte öne çıkan merkezlerden biri haline geldi. Böyle dinamik bir şehir için geleceğin teknolojisi fiber altyapıya ve bu altyapının getirdiği hizmetlere sahip olmak büyük önem taşıyor. Kayserililerin bu konudaki meraklı ve istekli yaklaşımı da bizi daha çok yatırıma teşvik ediyor. Bu vesileyle geçtiğimiz günlerde kutlamasını yaptığımız tüm Türkiye genelinde 1 milyonuncu müşterimizin Kayseri’den çıktığını da anımsatmak isterim. Kayseri Erciyes Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dr. Ergün Yeşilyurt’u bu vesileyle genel müdürlüğümüzde ağırladık. Öte yandan teknolojiyle böyle yakından ilgili sakinleri bulunan ve şehircilik çalışmalarında önemli mesafe katetmiş Kayseri’nin hem dünyada hem ülkemizde yeni bir rekabet alanı olarak ortaya çıkan akıllı şehircilik uygulamaları konusunda da öncü olacağına inanıyoruz." diye konuştu.

Murat Erkan, fiber yatırımlarının Türkiye’nin 2023 vizyonu ile de uyumlu bir çizgide ilerlediğini ifade ederek, bu hedefler kapsamında 2023 yılında 14 milyon hanede 1000 Mbps hızında internet bağlantısı bulunmasının planlandığını, Turkcell Superonline olarak bu hedefin yarısına talip olduklarını kaydetti. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×