Kayısı ehliyeti vurdu

Malataya’da Mart ayında görülen zirai don olayı sürücü kurslarında dosyaların takılı kalmasına neden oldu. Kayısı üretimine darbe vuran don olayının kursları güç durumda bıraktığından yakınan Emin Sürücü Kursu Yönetim Kurulu...

Kayısı ehliyeti vurdu
01 Ağustos 2014 Cuma 13:43

Malataya’da Mart ayında görülen zirai don olayı sürücü kurslarında dosyaların takılı kalmasına neden oldu. Kayısı üretimine darbe vuran don olayının kursları güç durumda bıraktığından yakınan Emin Sürücü Kursu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Emin Kaffar “2014’te kayısıyı donun vurmasıyla senede 160 bin tonlar civarında olan kuru kayısı rekoltesinin bu sene 10 bin tonlar civarında olması Malatya ekonomisini doğrudan etkiledi. Sürücü kursları çok ciddi bir ekonomik sıkıntı içerisinde. Geçen senelerin bu aylarında elimizde dosya kalmazken bu sene sadece yüzde 10’luk bir dosya talebi oldu.” açıklamalarında bulundu.

Kaffar, 300’ü aşkın dosyanın kurslarda kaldığını vurguladı.

MALATYA’DA 20’Yİ AŞKIN SÜRÜCÜ KURSU BULUNUYOR

Malatya’da kurs sayısının 20’yi aşkın olduğunu anlatan Kaffar, şunları ifade etti:

“Sorunumuz sürücü kursu sektörünün genel bir sorunu. Malatya’da 20’yi aşkın sürücü kursu var. Bu dosyaların biran evvel alınmaması durumunda sürücü kursları sıkıntıya girecek hatta kurs sayısı 20’nin altına bile inebilecektir. Biz sürücü kursları olarak Malatya ekonomisine ciddi bir katkıda bulunuyoruz. Bine yakın Malatyalının istihdam edildiği sektör bu sene çok kötü darbe yedi gerekli yardımlarda bulunulmadığı takdirde kayıplarımız çok olacaktır. Sürücü kurslarının bunalımı diğer sektörleri de etkileyecektir.”

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×