Kalkınma Bakanı Elvan:

- "Karanlık odakların, terörden beslenen çevrelerin bütün çabalarına inat, millet olarak birliğimize, dirliğimize, huzurumuza, istikrarımıza sahip çıktığımızın en önemli göstergelerinden biri de bayramlardır"

Kalkınma Bakanı Elvan:

ANKARA (AA) - Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Ramazan Bayramı'nın aziz millete, İslam Dünyası'na ve tüm insanlığa barış huzur ve mutluluk getirmesi temennisinde bulundu.

Elvan, Ramazan Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda, karanlık odakların, terörden beslenen çevrelerin bütün çabalarına inat, millet olarak birliğe, dirliğe, huzura ve istikrara sahip çıkıldığının en önemli göstergelerinden birisinin de bayramlar olduğunu ifade etti. Elvan, "Hiçbir güç Türk Milletinin bu hasletlerini aşındırmaya muktedir olamayacak, milletimiz bilinen tarihinden bu yana adeta bir yaşam tarzına dönüştürdüğü var olma bilinci ve değerleriyle daha da güçlenerek yoluna devam edecektir." ifadesini kullandı.

Bayramda milyonlarca vatandaşın sevdiklerine kavuşmak için yolculuk yaptığına işaret eden Elvan, "Özellikle hususi araçları ile bayram tatili vesilesi ile yola çıkacak vatandaşlarımızın da trafik kurallarına riayet etmesi büyük önem taşımaktadır. Bu bayram, insan hayatına verdiğimiz değeri, birbirimize olan sevgiyi ve saygıyı göstermek için bir vesile olsun. Bayram seyahatlerinde, trafik kurallarına azami derecede riayet ederek, daha dikkatli, daha duyarlı olalım; uykusuz ve yorgun araç kullanmayalım. Bayram sevincimizi gölgeleyecek, bu sevincimizi acıya dönüştürecek tutum ve davranışlardan özellikle kaçınalım." önerilerinde bulundu.


Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×