İSKİF'2016'yı 75 bin kişi ziyaret etti

- İŞKUR İstanbul İl Müdürü Coşkun: - "İSKİF’2016’da amacımız, iş arayan ve eleman arayanları aynı platformda buluşturup, yakalayamadıkları birebir görüşme fırsatını yaratıp, kendilerini ifade etmelerini sağlamaktı. Bunu da başardık"

İSKİF'2016'yı 75 bin kişi ziyaret etti
16 Haziran 2016 Perşembe 13:18

İSTANBUL (AA) - Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) İstanbul İl Müdürlüğü tarafından bu yıl 5. kez düzenlenen İSKİF'2016 İstanbul Kariyer ve İstihdam Fuarı'nı 75 bin kişi ziyaret etti.

İSKİF'2016 tarafından yapılan açıklamaya göre, İŞKUR İstanbul İl Müdürlüğü tarafından, 9-11 Haziran 2016 tarihleri arasında düzenlenen İSKİF'2016 İstanbul Kariyer ve İstihdam Fuarı, Yeşilköy İstanbul Fuar Merkezi’nde yapıldı.

Açılışını Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, İŞKUR Genel Müdürü Mehmet Ali Özkan, İstanbul Vali Vekili Hasan Öztürk, İŞKUR İstanbul İl Müdürü Muammer Coşkun, İstanbul Sanayi Odası (İSO) Başkanı Erdal Bahçıvan ve İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkan Vekili Hasan Erkesim'in yaptığı fuar büyük ilgi gördü.

Bankacılık, medya, hizmet, perakende, sağlık, inşaat, tekstil, ev tekstili, otomotiv, finans, telekomünikasyon, emlak, havacılık, beyaz eşya, akaryakıt gibi daha onlarca sektörden binlerce çalışanı olan lider firmalarının yer aldığı İSKİF 2016 Fuarı’nda, ziyaretçiler aracı olmadan ekonominin 200’ü aşkın etkin firması ile görüşme fırsatı buldu. 3 günde 75 bin kişinin ziyaret ettiği İSKİF’2016’da firmalara ulaştırılan 700 bin CV değerlendirilerek işe alım gerçekleştirecek.

İSKİF'2016'nın Ramazan ayına denk gelmesine rağmen ziyaretçiler fuara akın etti. Fuara en büyük ilgiyi gençler gösterdi. Fuarda İŞKUR İstanbul İl Müdürlüğü tarafından kurulan engelli standı da, engellilere büyük kolaylık sağladı. Fuarı ziyaret eden engelliler, kendilerini karşılayan İŞKUR danışmanları tarafından yönlendirilerek, daha hızlı başvuru yaptılar.- " Fuarla istihdama büyük katkı sağladığımızı düşünüyorum"


Açıklamada görüşlerine yer verilen İŞKUR İstanbul İl Müdürü Muammer Coşkun, İSKİF Fuarı’nda iş arayanlar ile işverenleri bir araya getirdiklerini ifade etti.

Türkiye’nin genç, dinamik ve her geçen gün eğitim seviyesi yükselen iş gücüne sahip bir ülke olduğunun altını çizen Coşkun, "İş gücümüzün yüzde 35’i, 15-29 yaş aralığında olmasına rağmen eğitim-istihdam ilişkisinin kurulamamış olması nedeniyle işsizlik oranımız yüzde 11'ler seviyesinde seyretmektedir. İSKİF’2016’da amacımız, iş arayan ve eleman arayanları aynı platformda buluşturup, yakalayamadıkları birebir görüşme fırsatını yaratıp, kendilerini ifade etmelerini sağlamaktı. Bunu da başardık. Fuarla hükümetimizin 2023 hedefleri doğrultusunda işsizliğe çözüm ürettiğimizi ve istihdama büyük katkı sağladığımızı düşünüyorum." değerlendirmesini yaptı.

Verilen bilgiye göre, İŞKUR İstanbul İl Müdürlüğü’nün düzenlediği İSKİF'2016, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, İstanbul Valiliği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, İSO, İTO ve Dünya Ticaret Merkezi’nin desteği ile gerçekleştirildi.

Türkiye ekonomisinin etkin sektörlerinden tekstilde ihracatın artması için önemli çalışmalar yürüten İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri (İTKİB) ve İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatci Birlikleri (İTHİB) de katılımlarıyla İSKİF’2016 Fuarı’na destek verdi.


Etiketler; #işkur

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×