İş dünyası şeffaf ve katılımcı yönetim talep etti

Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği (ANSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Eroğlu, 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde güven tazeleyen veya yeni seçilen belediye başkanlarını kutladı.

İş dünyası şeffaf ve katılımcı yönetim talep etti
07 Nisan 2014 Pazartesi 15:53

Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği (ANSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Eroğlu, 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde güven tazeleyen veya yeni seçilen belediye başkanlarını kutladı. Başkanlara başarı dileyen Eroğlu, “Ortak paydamız Antalya'dır. Antalya ve bu kentin geleceği için katılımcı ve şeffaf bir yönetim anlayışı içinde her türlü desteğe ve işbirliğine hazırız.” dedi.

Yazılı bir açıklama yapan Ali Eroğlu, demokratik kurallar içinde bir yeni seçim süreci daha yaşadıklarını ve halkın iradesine saygı duyulması gerektiğini belirterek, “Seçimler geride kalmıştır. Şimdi çalışmak, üretmek ve hizmet zamanıdır.” ifadesini kullandı. Hangi siyasi partinin adayı olarak seçilmiş olursa olsunlar, belediye başkanlarından ve meclis üyelerinden parti rozetlerini kenara bırakmaların isteyen Eroğlu, şunları söyledi:

“Belediyecilik, halka hizmettir. Belediye başkanı, sadece kendisine oy verenlerin değil tüm kentin belediye başkanıdır. Her bireye ve her mahalleye eşit hizmet anlayışı içinde yenilikçi, hesap verebilir, bu anlamda şeffaf ve en önemlisi de başta sivil toplum kuruluşları olmak üzere kent dinamikleri ile birlikte ortak akıl ve katılımcı yönetim anlayışını mutlak kılmaları en önemli arzumuzdur. Antalya yararına yapılacak her türlü projeye katılım ve destek vermeye hazır olduğumuzun da bilinmesini isteriz. Gelecek nesillere yaşanabilir bir kent bırakmak, bu kentte yaşayan her bireyin ortak aklı olmalı.”
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×