İngiltere’de işsizlik oranı yüzde 4,9 seviyesinde

İngiltere’de işsizlik oranı yüzde 4,9 seviyesinde
19 Ekim 2016 Çarşamba 12:59

LONDRA (AA) – İngiltere’de haziran-ağustos aylarını kapsayan dönemde işsizlik oranı yüzde 4,9 seviyesinde gerçekleşti.

İngiltere Ulusal İstatistik Ofisi (ONS) verilerine göre ülkede işsizlik oranı haziran-ağustos aylarını kapsayan dönemde bir önceki döneme kıyasla değişmeyerek yüzde 4,9 seviyesinde gerçekleşti.

Ülkede geçen senenin aynı döneminde işsizlik oranı yüzde 5,4 seviyesindeydi.

ONS’nin açıklamasında İngiltere’de haziran-ağustos döneminde ülkede toplam çalışan sayısının bir önceki döneme kıyasla 106 bin artarak toplam 31,8 milyona ulaştığı kaydedildi.

Öte yandan İngiltere’de haziran – ağustos döneminde toplam işsiz sayısı ise bir önceki döneme kıyasla 10 bin artarak 1,86 milyona ulaştı.

Verilere ilişkin olarak İstihdamdan Sorumlu Devlet Bakanı Damian Hill ülkede 31,8 milyon ile toplam çalışan sayısının rekor seviyede olduğunu kaydetti.

Hill, “Fakat daha yapılacak işimiz var. Özellikle gençlerin istihdam piyasasına kazandırılmasını desteklememiz gerekiyor.” dedi.

Londra merkezli Capital Economics’in İngiltere Ekonomisti Scott Bowman ise, “Ağustos ayındaki istihdam verisi Haziran ayındaki referandumun istihdam piyasasını halen tam olarak vurmadığını gösteriyor.” ifadesini kullandı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×