İngiliz sigortacılık piyasası, AB merkezli şirket kurmaya hazırlanıyor

İngiliz sigortacılık piyasası, AB merkezli şirket kurmaya hazırlanıyor
22 Eylül 2016 Perşembe 14:26

LONDRA (AA) - İngiltere’nin sigortacılık piyasası “Lloyd’s of London”, ülkenin Avrupa Birliği’nden (AB) çıkma kararı almasının ardından AB merkezli bir şirket kurmaya hazırlanıyor.

İngiliz yayın kurumu BBC’ye değerlendirmede bulunan Lloyd’s of London’ın Üst Yöneticisi Inga Beale, sigortacılık piyasasının, İngiltere’nin AB’den çıkış kararı almasının ardından hizmetlerini AB ülkelerine ulaştırabilmek için “acil durum planı” üzerinde çalıştığını söyledi.

Beale, “Müşterilerimiz için belirsizlik söz konusu. İşler bir kenarda bekleyemez. Şirketlerin yönetim kurulları Brexit sonrası için gerekli planların yapılmasını talep edecektir.” dedi.

İngiltere’nin AB’den çıkma kararıyla birlikte Lloyd’s of London’ın gelirlerinin ortalama yüzde 4 azalabileceğini belirten Beale, hizmetlerinin AB ülkelerine sorunsuz ulaştırılması için Avrupa’da bir iştirak şirket kurabileceklerini kaydetti.

Yaklaşık 328 yıl önce İngiltere’nin başkenti Londra’da kurulan Llody’s of London, ülkenin en önemli sigorta piyasasını oluşturuyor. Şirket statüsünde olmayan Lloyd’s, çok sayıda yatırımcılık sigortacılık şirketinde risk paylaşımını esas alan özel bir yapıya sahip. Lloyd’s of London’ın faaliyetlerinin yaklaşık yüzde 11’lik kısmını ise AB ülkelerindeki faaliyetleri oluşturuyor.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×