İki Bardak Çaya 10 Lira Alınca Ağır Ceza Yedi

Antalya Konyaaltı Beach Park'ın 2 fincan çaya 10 TL ücret alan işletmeciyi müşteri şikayet etti. ATSO Disiplin Kurulu 460 lira para cezası verdi.

İki Bardak Çaya 10 Lira Alınca Ağır Ceza Yedi
28 Mart 2015 Cumartesi 16:11

Antalya'da bir devir fazla fazla popüler bulunan ve son zamanlarda oluşan fena imaj itibariyle fazla fazla sayıda gece kulübü ve kafeteryanın iş yapamaz bir vaziyete geldiği Konyaaltı Beach Park'ta bulunan bir işletmeye, yüksek bedelli çay satışı itibariyle ceza uygulandı.

İKİ ÇAYA 10 LİRA ALDI

'Turkuaz Beach' adlı mekanda 2 fincan çay için 10 TL ödediklerini iddia eden kişi, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası'na (ATSO) yaptığı başvuruda, plajdaki öteki mekanlarda tıpkı ürün için 4 yada 5 TL ücretlendirme yapıldığını, hatta tıpkı gün bir başka mekanda iki çay için 4 TL ödediklerini bildirdi.

ASLINDA 50 KURUŞMUŞ

Başvuru da, Antalya Büyükşehir Belediyesi yönünden işletilen kamu plajında ise çayın sırf 50 kuruş yer aldığı belirtilerek, ilgili mekandaki fahiş ve gayrinizami fiyat politikasından ötürü şikayetçi olunduğu kaydedildi.

İKİ KATI PARA CEZASI

ATSO Disiplin Kurulu'nun şirket konusunda başlattığı tahkikat neticesinde, Disiplin Yönetmeliği'nin 17'nci maddesi 'a' bendi gereğince firmanın mevzuata müsait kayıt ve tescil işlemlerini de yaptırmadığı veya tescil ve ilanı lüzumlu değişiklikleri bildirmediği anlaşıldı. Aynı yönetmeliğin 18'inci maddesi gereğince yıllık aidatın iki sert tutarında idari nakit cezası verilmesi kabul edildi.

460 LİRA CEZA KESİLDİ

Disiplin Kurulu'nun bu kararı da ATSO'nun Mart ayı meclis toplantısı gündemine geldi. Disiplin Kurulu'nun şirkete yönelik takribî 460 TL tutarındaki idari nakit cezası oy çokluğuyla kabul edildi.

İTARAZ İŞE YARAMADI

Oylama öncesi ise bir organ kendi kafesinde de çayın 3.5 TL'ye satıldığını belirterek, 'İçeride klima çalışıyor, alıcı tuvaleti-tuvalet kağıdını kullanıyor. Bir sürü gider var. İki saat oturuyor sorunsuz bir biçimde ve iki çay içip gidiyor' diyerek ceza uygulanmamasını istedi.

İŞLETME YERİNİ DE KAYBETTİ

Öte yandan ceza verilen firmanın da yer aldığı sektör ise Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin uygulayacağı bir plan çerçevesinde tam olarak boşaltıldı. Gece kulübü ve öteki işletmelerin hepsi boşaltılarak, alandan çıkartıldı.

TÜRKİYE EN ÇOK BU İSİMLERİ KONUŞUYOR

Kaynak: HABERLER.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×