İçhat uçuş bilet tavan fiyatı 10 TL zamlandı

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, 2013 yılı Aralık ayından beri 299 TL olarak uygulanan içhat uçuş bilet tavan fiyat uygulamasının 309 TL'ye çıkarıldığını bildirdi. Elvan, tavan fiyat uygulamasındaki artışa gerekçe...

İçhat uçuş bilet tavan fiyatı 10 TL zamlandı
05 Mayıs 2014 Pazartesi 15:53

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, 2013 yılı Aralık ayından beri 299 TL olarak uygulanan içhat uçuş bilet tavan fiyat uygulamasının 309 TL'ye çıkarıldığını bildirdi. Elvan, tavan fiyat uygulamasındaki artışa gerekçe olarak da kurda yaşanan olağanüstü değişkenliği gösterdi.

Lütfi Elvan, yazılı açıklama ile bilet tavan uygulamasında bakanlığın aldığı kararları duyurdu.

Açıklamasında İstanbul’da havayolu firması temsilcileri ile bir araya geldiğine işaret eden Elvan, “Yeni tavan fiyatın 309 TL olarak uygulanması konusunda havayolu şirketleri mutabakata vardılar. Bunu da bize beyan ettiler. Geçtiğimiz beş ayda kurda meydana gelen yükselme ve maliyetlerdeki artış nedeniyle 10 TL’lik bir artışa gidildi. Tavan bilet fiyat uygulaması, önümüzdeki dönemde olağanüstü bir durum olmaması halinde bu şekilde devam edecektir.” ifadelerini kullandı.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×