HSBC'nin taliplerine bir yenisi daha eklendi!

Banka sektörünün öncülerinden HSBC'nin, Brezilya'nın yanında Türkiye operasyonlarını da satacağı açıklamasının sonrasında, satışla ilgilenen bankalar arasına İspanyol BBVA da dahil oldu.

HSBC'nin taliplerine bir yenisi daha eklendi!
11 Haziran 2015 Perşembe 12:07


HSBC Türkiye CEO'su James Emmett, önceki gün yaptığı yazılı açıklamada, "Her zaman olduğu gibi önceliğimiz müşterilerimiz ve çalışanlarımızdır. Bu süreçte, müşterilerimize kesintisiz bir şekilde hizmet sunmaya devam edeceğiz" ifadesinde bulundu. HSBC Türkiye, 2014 yılı itibarıyla 298 şube ve dijital bankacılık kanallarıyla hizmetlerine devam ediyor.

CNNExpansion isimli internet sitesinde yer alan habere göre, BBVA'nın global satın almalardan sorumlu kıdemli yöneticisi Vicente Rodero, Mexico City'deki yıllık toplantıda yaptığı açıklamada, HSBC'nin Türkiye ve Brezilya'daki operasyonlarına teklif verebileceklerini belirtti.  BBVA Türkiye'de kontrol hissesine sahip olduğu Garanti Bankası ile faaliyet gösteriyor ancak Brezilya'da bankası bulunmuyor.

HSBC'nin Türkiye birimi için Hollanda merkezli ING Group, Bahreyn merkezli Arab Banking Corporation (ABC) ve Fransa merkezli BNP Paribas'ın bağlayıcı olmayan teklif verdikleri açıklanmıştı. BBVA'in en büyük rakibi İspanyol Santander de Mayıs ayında HSBC'nin Brezilya birimiyle ilgilendiğini açıklamıştı.

Merkezi Londra'da bulunan ve dünyanın en büyük bankacılık ve finans hizmetleri kuruluşlarından biri olan HSBC Grubu, Avrupa, Asya-Pasifik bölgesi, Kuzey ve Güney Amerika, Ortadoğu ve Afrika olmak üzere 73 ülke ve bölgede yaklaşık 6 bin 100 ofisiyle hizmet sunuyor.

Daha önce yayımlanan haberlere göre, HSBC Türkiye'yi satın almak üzere Fibabank, Hollanda merkezli ING Bank ve Tekstilbank'ı satın alan Çinli ICBC ilgileniyor. Haberlerde ayrıca, HSBC Türkiye ile ING Bank arasında çeşitli görüşmelerin yapıldığı ve 9 Haziran'da (bugün) teklifin resmi olarak sunulacağı belirtiliyordu.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×