Hamsinin ilk gün fiyatı belli oldu

Av yasağının kalkmasının ardından "Vira Bismillah" diyerek denize açılan balıkçılar umduğunu bulamayınca Edirne'de hamsinin fiyatı 15 liraya kadar yükseldi

Hamsinin ilk gün fiyatı belli oldu
01 Eylül 2016 Perşembe 13:07

Av yasağının sona ermesiyle "Vira Bismillah" diyerek gırgır tekneleriyle denize açılan balıkçılar umduğunu bulamayınca Edirne'de hamsinin fiyatı 15 liraya kadar yükseldi.

Balıkçı Hamza Köksal, yaklaşık 6 aydır tüm balıkçıların av yasağının kalkmasını beklediğini belirtti.

Birçok bölgede "Vira Bismillah" diyerek gırgır tekneleriyle denize açılan balıkçıların eli boş döndüğünü anlatan Köksal, balığın az olması nedeniyle fiyatların da yükseldiğini vurguladı.
İlk gün balıkçıların az sayıda hamsi, istavrit ve palamut avlayabildiklerini aktaran Köksal, ''Aylardır tüm balıkçılar bu günü bekliyordu. Yasağın kalkmasıyla denize açıldılar. Fakat çoğu umduğunu bulamadı. Kötü hava şartları nedeniyle az sayıda balıkla limana döndüler. Bu nedenle ilk gün balık fiyatları çok yüksek oldu. ilerleyen günlerde balığın bollaşmasıyla fiyatlarında düşmesini bekliyoruz.'' dedi.

İlk gün hamsi ve istavritin kilosunu 15 liradan satışa sunduklarını ifade eden Köksal, balık fiyatlarının yüksek olması nedeniyle satışların durgun olduğunu sözlerine ekledi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×