Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci:

-"Kendi iç meselelerini örtmek için parlamentolarında sözde Ermeni soykırımını kabul edenler, kendi geçmişlerine dönüp baksalar neyi kabul ettiklerini çok daha iyi görebilirler"

Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci:

ANKARA (AA) - Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, "Kendi iç meselelerini örtmek için parlamentolarında sözde Ermeni soykırımını kabul edenler, kendi geçmişlerine dönüp baksalar neyi kabul ettiklerini çok daha iyi görebilirler" dedi.

Tüfenkci, Malatya Sivil Toplum Örgütleri Birliği (MASTÖB) Ankara Şubesi tarafından bir otelde düzenlenen iftar yemeğinde yaptığı konuşmada, Türkiye'nin bir yandan terörle mücadele ederken bir yandan da ekonomisini büyütmeye çalıştığını dile getirdi.

Türkiye'nin bölgede, komşu ülkelerdeki insanlara da umut ışığı olduğuna, 3 milyona yakın Suriyeli mülteciyi misafir ettiğine dikkati çeken Tüfenkci, "Kendi kapılarına gittiklerinde kıyameti koparanlar, Türkiye'ye insanlık dersi verenler çok ciddi bir imtihanla karşı karşıyalar. Kendi iç meselelerini örtmek için parlamentolarında sözde Ermeni soykırımını kabul edenler, kendi geçmişlerine dönüp baksalar neyi kabul ettiklerini çok daha iyi görebilirler" diye konuştu.

Bütün bunlara rağmen Türkiye'de vatandaşların işini, aşını büyütmek, üretimi, ihracatı arttırmak için gece gündüz demeden çaba sarf ettiklerinin altını çizen Tüfenkci, "Biz biliyoruz ki bu ülke kalkınırsa refah payı artarsa bundan en fazla bu ülkede yaşayan insanlar faydalanacak" ifadesini kullandı.

Tüfenkci, Malatya'nın kalkınması için el ele verilmesi gerektiğinin altını çizerek, Malatya'ya onkoloji hastanesi yaptırılması ile ilgili projeyi yatırım programına aldıklarını, ikinci bir devlet üniversitesi yapılması için de çalıştıklarını kaydetti.

MASTÖB Genel Başkanı Adil Gevrek de İstanbul'da bir kültür evi yapmak istediklerini, bunun için hükümetten destek beklediklerini söyledi.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×