Fındık işçilerinin zorlu geri dönüş yolculuğu başladı

Alaplı’da fındık bahçelerinde bir ay boyunca ekmek parası için çalışan mevsimlik işçilerde geri dönüş yolculuğu başladı.Zonguldak Alaplı ilçesindeki fındık bahçelerinde çalışmaya başlayan fındık işçileri, sezonun sona ermesiyle...

Fındık işçilerinin zorlu geri dönüş yolculuğu başladı
09 Eylül 2017 Cumartesi 12:19

Alaplı’da fındık bahçelerinde bir ay boyunca ekmek parası için çalışan mevsimlik işçilerde geri dönüş yolculuğu başladı.

Zonguldak Alaplı ilçesindeki fındık bahçelerinde çalışmaya başlayan fındık işçileri, sezonun sona ermesiyle memleketlerine dönmeye başladı. Minibüslerin üzerine attıkları yükleri ile başka maceralara yelken açan mevsimlik işçiler, her yıl para kazanmak için Türkiye’nin değişik noktalarına giderek çalışmak zorunda kalıyorlar. Dönüş için hazırlık yapan ve geçen yıl yevmiyenin 65 lira olduğunu hatırlatan işçiler, "Geçen yıl Akcakoca’ya geldim. Bu yıl 20 kişilik kafileyle geldik. Geçen yıla göre bu yıl fındık çok. 30 gün boyunca Alaplı’da kaldık. 3 gün boyunca hava yağmurlu olduğu için çalışamadık’ dedi. Minibüsle eve dönüş yolculuğunun iki gün süreceğini kaydeden işçiler pazartesi günü memlekete ulaşacaklarını ifade etti.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×