FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

-Aralarında İHKİB ile BMD'nin de olduğu Türk tekstil, hazır giyim, deri ve halı ihracatçı birlikleri ile 12 sektör derneği, FETÖ darbe girişimine yönelik ortak basın açıklaması yaptı: - "Türk halkının özgür iradesiyle seçilen TBMM'ye, hükümetimize ve milletimize yönelik darbe girişimini nefretle kınıyor, bu alçak saldırıya kalkışanları lanetliyoruz" - "Demokrasi ve milli iradenin dışında hiçbir iradeyi tanımıyoruz"

FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

İSTANBUL (AA) - İş dünyası, Türk halkının özgür iradesiyle seçilen Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne (TBMM), hükümete ve millete yönelik darbe girişimini nefretle kınayarak, bu alçak saldırıya kalkışanları lanetledi.

Aralarında İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) ile Birleşmiş Markalar Derneği'nin (BMD) de olduğu Türk tekstil, hazır giyim, deri ve halı ihracatçı birlikleri ile 12 sektör derneği, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine yönelik ortak basın açıklaması yaptı.

Türk halkının özgür iradesiyle seçilen TBMM'ye, hükümete ve millete yönelik darbe girişiminin nefretle kınandığı, bu alçak saldırıya kalkışanların lanetlendiği belirtilen açıklamada, demokrasi ve milli iradenin dışında hiçbir iradeyi tanınmayacağı vurgulandı.

Demokrasi tarihine kara bir leke olarak geçecek 15 Temmuz kalkışmasının aynı zamanda sivil hayatın da zaferi olarak anılacağı dile getirilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Darbe girişimine karşı demokrasi nöbeti tutan hükümetimizin, siyasi partilerimizin, medyamızın ve halkımızın kararlı duruşu geleceğe olan inancımızı daha da güçlendirdi. Hiçbir baskı, hiçbir güç Türkiye'mizi layık olduğu hedeflere ulaşma yolundan alıkoyamayacaktır. Gün, demokrasiye sahip çıkma ve birlik olma günüdür. Canı pahasına darbeci hainlerle mücadele eden ulusumuzun göz bebeği Türk Silahlı Kuvvetlerimize (TSK) demokrasiye olan bağlılıklarından dolayı şükranlarımızı sunuyoruz. Bu uğurda yaşamını yitiren demokrasi şehitlerimizi rahmet, saygı ve minnetle anıyor, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Türk tekstil ve hazırgiyim endüstrisinin temsilcileri olarak demokrasiye olan inancımızı vurgularken, yüce Türk ulusuna geçmiş olsun diyoruz."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×