FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

- KONUTDER: - "Hainlere destek vermeyen ordu mensuplarımız, güvenlik güçlerimiz ve basın kuruluşlarımızla gurur duyuyoruz" - "Gerilimin azalacağı, diyalogların artacağı, herkesin inancını özgürce yaşayacağı bir Türkiye temennisiyle, daha iyi günlerin bizi beklediğine inancımız tamdır" - İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Hinginar: - "15 Temmuz 2016 gecesi Türkiye Cumhuriyeti’nin en temel ilkesi olan demokrasiyi hedef alan darbe kalkışmasını Türkiye İMSAD olarak lanetliyoruz"

FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

İSTANBUL (AA) - Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği (KONUTDER) darbe girişimi sonrası dönemle ilgili, "Gündeminden darbe kelimesinin kalktığı bir ülkenin ekonomisinin büyüyeceğine ve her alanda daha iyi günlerin bizi beklediğine inancımız tamdır." açıklamasını yaptı.

KONUTDER’in açıklamasında, 15 Temmuz Cuma gecesi yapılan kalkışmanın başarısız olmasının Cenab-ı Hakkın bir lütfu olduğu belirtildi.

Türk milletinin birliğiyle, silaha ve tanka karşı duruşuyla hainlerin planlarını bertaraf ettiği belirtilen açıklama, şu ifadelerle devam etti:

"Milletin meclisine bomba atan, kendi vatandaşına kurşun sıkan bu darbe girişimini lanetliyoruz. Birlik ve beraberlik darbeye 'darbe' vurmuştur. İlk başta milli iradesini ortaya koyan milletimiz, darbeye karşı duran ve kararlılık sergileyen başta Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız olmak üzere tüm siyasilerimiz, hainlere destek vermeyen ordu mensuplarımız, güvenlik güçlerimiz ve basın kuruluşlarımızla gurur duyuyoruz.

Bu güçlü birlik ve irade, topyekûn tüm milletimizi içine almalı ve kutuplaşmaları, ayrımcılıkları da bertaraf etmelidir. Gerilimin azalacağı, diyalogların artacağı, herkesin inancını özgürce yaşayacağı bir Türkiye temennisiyle, gündeminden darbe kelimesinin kalktığı bir ülkenin ekonomisinin büyüyeceğine ve her alanda daha iyi günlerin bizi beklediğine inancımız tamdır."

Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (İMSAD) Yönetim Kurulu Başkanı Fethi Hinginar ise 15 Temmuz 2016 gecesi Türkiye Cumhuriyeti'nin en temel ilkesi olan demokrasiyi hedef alan darbe kalkışmasını dernek olarak lanetlediklerini bildirdi.

Demokratik kurumları işlemez hale getirme çabasıyla; ülkeyi bölmeye, kurumları yok etmeye ve en önemlisi insanların canına kastetmeye yönelik her türlü eylemi şiddet ve nefretle kınadıklarını vurgulayan Hinginar, "Darbe girişiminde yaşanan menfur saldırılarda hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar ve milletimize başsağlığı diliyoruz." ifadelerini kullandı.Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×