FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

- Sayıştay Başkanlığı: - "Gün birliğimiz, bütünlüğümüz için kenetlenme günüdür. İhanet içinde olanların en kısa sürede adalet karşısında hesap verecekleri bilinmelidir"

FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

ANKARA (AA) - Sayıştay Başkanlığından FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin yapılan açıklamada, "Gün birliğimiz, bütünlüğümüz için kenetlenme günüdür. İhanet içinde olanların en kısa sürede adalet karşısında hesap verecekleri bilinmelidir." ifadeleri kullanıldı.

Başkanlığın internet sitesinde yayımlanan açıklamada, bir grup hain tarafından milli irade, demokrasi ve ülkenin birliğini hedef alan söz konusu alçak kalkışmanın, hak ettiği cevabı en etkili şekilde alacağı belirtildi.

Hainlerin emellerine ulaşamayacağından kuşku duyulmadığının vurgulandığı açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Aziz milletimiz devletine, demokrasisine ve sahip olduğu değerlerine sarsılmaz bir iradeyle bağlılığını net bir şekilde ortaya koymuş olup, hukukun üstünlüğü, demokratik düzenin korunması, huzur ve güvenin sağlanması hususunda halkımızın gösterdiği hassasiyet ve kararlı irade her türlü takdirin üstündedir.

Gün birliğimiz, bütünlüğümüz için kenetlenme günüdür. İhanet içinde olanların en kısa sürede adalet karşısında hesap verecekleri bilinmelidir."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×