FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

- THK Genel Başkanı Atılgan: - "Türk milleti, ordusuyla milletini karşı karşıya getirecek kadar azgınlaşmış sırtlanların hevesini kursağında bırakmıştır"

FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

ANKARA (AA) - Türk Hava Kurumu (THK) Genel Başkanı Kürşat Atılgan, FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin, "Türk milleti, ordusuyla milletini karşı karşıya getirecek kadar azgınlaşmış sırtlanların hevesini kursağında bırakmıştır." ifadesini kullandı.

Atılgan, yaptığı yazılı açıklamada, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) içine sızmış bir grup "düşman unsuru" tarafından hain bir darbe girişimi tezgahlandığı, başta bütün medya kuruluşlarının "akılcı" ve "kahramanca" yayın politikaları ve siyasi mevki sahiplerinin stratejik yönlendirmesi sayesinde vatandaşların duruma el koyduğunu belirtti.

Türk milletinin darbecilere diz çöktürdüğünü vurgulayan Atılgan, "Milleti ordusuyla karşı karşıya getirecek kadar azgınlaşmış sırtlanların hevesini kursağında bırakmıştır." değerlendirmesinde bulundu.

Milletin tek yumruk olarak ay yıldızlı bayrağını kapıp sokağa döküldüğünü ve zorbalığa direndiğini ifade eden Atılgan, şunları kaydetti:

"Hayatını kaybedenlere rahmet diliyoruz. Milletin içine bu fitneyi sokan yapılara ilelebet kahrolmaları için lanet okuyoruz. Bu vesileyle kardeş kuruluşumuz Türk Hava Kuvvetleri ve TSK ile milletimize başsağlığı ve geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Yaşananlar ortaya koymuştur ki milletin bütününe karşı başarı elde edecek beşeri bir güç yoktur. Büyük Türk milletinin güzide bir kurumunun mensupları ve yöneticisi olarak sonuçlar için Allah'a şükrediyor, mensubu olduğumuz milletten gurur duyuyoruz."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×